Yeni mobil teknolojiler – yeni teknolojiler nedir ve nasıl kullanılır?

Ana Sayfa / Yeni mobil teknolojiler – yeni teknolojiler nedir ve nasıl kullanılır?

Yeni mobil teknolojiler – yeni teknolojiler nedir ve nasıl kullanılır?

Turk Muhabbet     16-05-20     sohbet     Yeni mobil teknolojiler – yeni teknolojiler nedir ve nasıl kullanılır?     219 Defa Okundu

Yeni mobil teknolojiler – yeni teknolojiler nedir ve nasıl kullanılır?

Mobil teknoloji dünyası, hızla değişen bir manzaradır ve üreticiler, cep telefonu kullanıcılarının yeni özellikler ve daha iyi cihazlar için makul fiyatlarla artan açlık için pazardaki rekabeti karşılamak için yarışıyor.

Ee başka? En son en başarılı enkarnasyonları duymayan ve bazıları hala en iyi mobil dokunmatik telefonu – Apple 3G S’yi talep eden. Şimdi de daha ucuz.

Daha sonra, mobil VOIP: VoIP İnternet Protokolü var – her zamanki gibi bir mobil ağ yerine arama yapmak için 3G özellikli cep telefonunuzdan İnternet üzerinden telefon görüşmesi yapmanın bir yolu. Başlıca avantajı fiyattır – artık sabit bir fiyata bir İnternet bağlantınız olduğundan, bu yöntemi dünyanın herhangi bir yerinden bir İnternet bağlantısı üzerinden aramak için kullanabilirsiniz. Tasarruf çok büyük olabilir; özellikle uluslararası aramalar için. Şu anda, Skype (PC’den PC’ye telefon görüşmeleri için popüler), TruPhone ve Fring adlı bir şirket 3G akıllı telefonlar için mobil VoIP hizmeti sunuyor.

Ancak mobil servis sağlayıcıları, insanların cihazlarında canlı video ve TV izleme arzusuna ayak uydurmayı nasıl planlıyor? Mevcut 3G (3. nesil) cihaz paketi uyumludur, ancak sınırlamaları vardır. 4G (4. nesil) bir cep telefonu bu şekilde geliştiriliyor. Bu, kullanıcının yalnızca yüksek kaliteli isteğe bağlı video akışına (TV için) sahip olmasının yanı sıra geniş bant internete, görüntülü sohbete ve video ve müzik içeriğinin hızlı bir şekilde indirilmesine de izin verir. Bavullarının dışında yaşayanlar için harika bir mobil eğlence merkezi.

Sonunda, mobil teknolojinin en yaygın kullanılan özelliklerinden biri olan mavi dişten yararlanan ilginç ama potansiyel olarak tahriş edici bir çılgınlık ortaya çıktı. Başlangıçta, iki mavi dişli cihazın radyo ile kısa mesafelerde mesaj ve bilgi alışverişi için basit bir yöntem olarak tasarlanan, artık ek bir işlevi var: mavi kriko kaldırma. Mavi kriko, istismar edenin erişebileceği başka bir kişinin cihazına istenmeyen (ve anonim) mesajlar göndermek anlamına gelir. Sıradan bir mavi hacker, “Olanları bulmaya çalışırken ilk kurbanımın yüzündeki paha biçilmez ifade beni normal bir mavi hacker haline getirdi.” Bununla birlikte, kendinizi krikoyla korumanın basit yolları vardır – kullanmadığınızda mavi dişi kapatın: cihazınızı keşfedilebilir yapmayın – ancak birçok kişi rahatsız etmeyecektir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status