Webosaurs – çocukların sanal dünyalarına genel bakış

Ana Sayfa / Webosaurs – çocukların sanal dünyalarına genel bakış

Webosaurs – çocukların sanal dünyalarına genel bakış

Turk Muhabbet     24-05-20     sohbet     Webosaurs – çocukların sanal dünyalarına genel bakış     257 Defa Okundu

Webosaurs – çocukların sanal dünyalarına genel bakış

Webosaurs, Reel FX Entertainment tarafından Ekim 2009’da başlatılan çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur (MMORPG). Tüm programlama sorunları giderilene kadar ücretsiz bir beta test sitesi olarak başladı. Site 5 ila 12 yaş arasındaki çocuklara yöneliktir. Dinozorlar her zaman çocuklar arasında popüler olmuştur. Sanal dünyaların popülaritesinin artmasıyla, bir şirketin dinozor temasını ele geçirmesi ve çevresinde sanal bir dünya yaratması sadece bir zaman meselesiydi. Çocukların avatarları olarak seçtikleri dinozorlar, ada manzarasından geçen animasyonlu dinozorlar.

Çocuklar web sitesini ücretsiz olarak keşfedebilir; ancak bu onların faaliyetlerini sınırlar. Ücretli üyelik aylık 5.94 dolardan başlar. 6 aylık üyelik 29.94 dolar ve 12 aylık üyelik 49.94 dolar. Ücretli üyelik, oyunculara oyunlar, aktiviteler, maceralar ve sohbet de dahil olmak üzere dünyanın tüm olanaklarının tadını çıkarma imkanı verir. Ebeveynler, oyunun düzgün çalışması için bir takım teknik gereksinimlerin karşılanması gerektiğini bilmelidir. Bilgisayarınızda Adobe Flash Player 10 yüklü olmalıdır; Internet Explorer 7; 1 GB RAM; ve en az 512 kbps’lik bir bağlantı hızı.

Özellikleri

Çocuklar Webosaurs’a üye olduklarında, çevrimiçi kişilikleri olarak avatarları olarak bir dinozor seçerler. Oyuncular daha sonra dinozorları için bir ev seçer (mağara olarak bilinir) ve uygun gördükleri gibi değiştirebilirler. Üyeler sanal evcil hayvanları da alabilir veya satın alabilir. Bakılmayan evcil hayvanlar ölmez – kaçarlar. Webosaur’ların para birimine basitçe “bozuk para” denir. Oyuncular bu parayı çevrimiçi oyunlar oynayarak ve sınavlar yaparak kazanırlar. Paralar mağara, kıyafet, yiyecek, zırh ve evcil hayvan malzemelerinden her şeyi satın alır. Zırh, Webosaurs’un en sevilen unsurudur, çünkü avatarları savaşa girerken korur. Zırh türleri şu sırayla satın alınmalıdır: deri, ahşap, kemik, çelik, erimiş ve altın. Dinozorların zırh ihtiyacı var çünkü çoğu oyun aksiyon odaklı. Dinozorlar, en gelişmiş zırhları varsa oyunu kazanmak için daha iyi korunurlar. Üyeler ayrıca odadaki dinozorları hakkında diğer oyuncularla sohbet edebilirler.

Hangisi iyi

Web paylaşımındaki grafikler çok iyi. Dinozorları canlandırırken veya oluştururken, çok sevimli veya çok korkutucu olma eğilimindedirler. Web sitesi iki uç arasında güzel bir denge buldu. Webosaurlar çoğunlukla 8-12 yaş arası erkekler tarafından sevilir. Web sitesi, kitlesinin kim olduğunu biliyor ve bu demografide sanal dünyayı yarattı. Sanal dünyada veya web sitesinde yetişkinlere uygun konular yoktur. İçme, sigara içme, uyuşturucu kullanımı, seks veya saldırgan dil yok. Sohbet şovlarını ve oyunları izleyen birçok moderatör var. Uygunsuz bir şey söylenir veya yapılırsa, rahatsız edici oyuncu susturulur veya sonunda yasaklanır.

Webosaurs’un ilginç bir eğitim bileşeni var. Web sitesinde üyeler, yaban hayatı uzmanı Nigel Marven’in ev sahipliğinde ve “Dinozorlarda Bir Yürüyüş ve Tarih Öncesi Parkı” nda BBC’nin ev sahipliğinde Webosaurs Shorts adlı hayvanlar ve doğa hakkında kısa klipler izleyebilirler. Web sitesi bunu yapmak zorunda değildi, bu yüzden çoğunlukla oyun odaklı web sitesine bazı eğitim bileşenlerini dahil etmeye çalışıyorlar.

Hangi kötü

Şiddet bazı ebeveynler için bir sorun olabilir. Kan akmamasına veya kan akmasına rağmen, ebeveynler Webosaurs’un oyuncuların agresif dinozorlar şeklinde göründüğü aksiyon odaklı bir çevrimiçi oyun olduğunu bilmelidir. Son zamanlarda web sitesi, adayı ele geçirmekle tehdit eden Spike adlı bir antagonisti içerecek şekilde güncellendi. Ayrıca oyuncuların Okvango adlı kötü bir canavarla savaştığı yeni Canavar savaş oyunları da var. Oyuncular bu canavarları yenmek için silah kullanıyorlar. Webosaurs geliştikçe, daha tehdit edici antagonistlerle birlikte daha agresif hale geliyor gibi görünüyor. Bu son değişiklikler ebeveynleri etkileyebilir.

Web güvenliği

Bir web sitesinin en büyük varlıkları, diğer sanal dünyalar gibi çevrimiçi oyunlar olsa da, oyuncuların etkileşimde bulunabileceği bir sohbet odası vardır. İki sohbet modu vardır: güvenli sohbet (çocuk önceden tanımlanmış bir sohbet mesajını tıklar) ve açık sohbet (çocuk denetlenen kendi mesajını yazar). Moderatörler her zaman sohbetlerden ve oyunlardan geçimini sağladığından, çocuklar Webosaurs’u kullanarak kendilerini güvende ve rahat hissetmelidir. Bu, Webosaurs’un öne çıktığı ve diğer sanal dünyaların benimsemesi gereken web güvenliğinin önemli bir yönüdür.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status