Topluluk sosyal medya uygulaması

Ana Sayfa / Topluluk sosyal medya uygulaması

Topluluk sosyal medya uygulaması

Turk Muhabbet     19-05-20     sohbet     Topluluk sosyal medya uygulaması     181 Defa Okundu

Topluluk sosyal medya uygulaması

Pazarda insanları dostluklara bağlayan birçok mobil uygulama var. Bu tür uygulamalar “genel” bir uygulama olarak görülse de, genellikle aynı sosyal sınıflandırmaya sahip insanları birbirine bağlamaya odaklanan bir mobil uygulama geliştirmeye ihtiyaç vardı. Başka bir deyişle, bir topluluk mobil uygulamasının varlığı çok gerekliydi. Artık değil! Android ve iOS, küresel topluluklara dayalı bazı mobil uygulamalara sahiptir.

Topluluk uygulamaları arasındaki farklar nelerdir?

Topluluk tabanlı mobil uygulamalar, uygulama mağazalarında bulunan sosyal medya uygulamalarından farklıdır. Belirli bir kutuya bağlı olarak, uygulama kullanıcıları paylaşabilir ve aynı etiketin altına yerleştirebilir. Örneğin Hindistan’da en popüler kalelerden biri Jain’dir. Uygulamada ‘Jain’ kutusu altında kayıtlı insanlar olabilir ve bu da hepsinin Jain olduğu anlamına gelir. Farklı kutularda, kutulara göre kategorize edilen yüz binlerce insan da olabilir.

Topluluk uygulama özellikleri

Sosyal sınıflandırmalara dayalı mobil uygulamalar, toplulukları daha güçlü ve daha sağlıklı hale getirmeye yardımcı olan çeşitli özelliklere sahip olabilir. Bu tür uygulamalar çevrimiçi toplulukta dizin görevi görür. Önde gelen kutu kataloğunun sunduğu bazı özellikler şunlardır:

Tam profil: Topluluk üyesinin tam profili görüntülenir. Böyle bir profil kişinin adını, kutusunu veya topluluk adını, doğum yerini ve mevcut şehri içerir. Profil kedi arkadaşları tarafından aranabilir ve görüntülenebilir.

Akıllı konum arama: Bir topluluk uygulamasının coğrafi bölgeye özgü arama modu olabilir. Başka bir deyişle, topluluk üyeleri bulundukları yere veya yakınlığa göre topluluklarının diğer üyelerini arayabilir. Diyelim ki jain, başka bir yere giderken Jain topluluğunun üyelerini arıyor olabilir.

Profesyonel yardım: Aynı topluluktaki insanların birbirlerine yardım etme olasılığı daha yüksektir. Profesyonel yardımın benzersiz özelliği, toplulukları bir sonraki seviyeye taşıyabilir. Örneğin, meslektaşları profesyonel tavsiyeleri için belirli bir topluluktaki sertifikalı bir muhasebeciye başvurabilirler.

Kişiselleştirilmiş sohbet: Web yayını dizinlerinde ‘topluluk sohbeti’ seçeneği bulunabilir. Uygulama, canlı sohbet yoluyla aynı kutudaki kişileri birbirine bağlamaya yardımcı olur.

Etkinlik oluşturma: Farklı kasetlerin farklı ritüelleri ve törenleri vardır. Topluluk uygulamasıyla, bir etkinlik oluşturabilir ve topluluğunuzun tüm üyelerine aynı anda mesaj gönderebilirsiniz.

Yukarıdaki ve diğer birçok özellik ile, web tabanlı bir topluluk uygulaması topluluk toplulukları için harikalar yaratabilir. İyi bir kavramdır ve toplumları daha iyi hale getirmek için geliştirilmiştir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status