Sosyal medya pazarlama görgü kuralları

Ana Sayfa / Sosyal medya pazarlama görgü kuralları

Sosyal medya pazarlama görgü kuralları

Turk Muhabbet     13-05-20     sohbet     Sosyal medya pazarlama görgü kuralları     153 Defa Okundu

Sosyal medya pazarlama görgü kuralları

Sosyal medya her gün herhangi bir işletmenin veya şirketin pazarlama sisteminin önemli bir parçası haline gelir. Bugün, insanlar Facebook, Twitter ve MySpace’de sayısız saat geçiriyor. Böylece onlara pazarlama sistemi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz, ancak işinizi kısa sürede tanıtmak için bu sosyal medya web sitelerine kolayca gidebileceğinizi düşünmemelisiniz. İnsanlar sohbet etmek ve arkadaşlarınız veya akrabalarınızla iletişim kurmak için sosyal medya web sitelerini ziyaret eder. Ürün almak için oraya gitmiyorlar.

Bu durumda, önce sosyal medya web sitelerine katılın. Bundan sonra, insanlarla iyi ilişkiler kurmaya ve arkadaşlarınızla bağlantı kurmaya çalışmalısınız. İnsanlar yavaş yavaş seninle ilgilenmeye başladı. Facebook vakasını düşünün. İlgilendiğiniz grupları araştırın. Ardından bu gruplara katılın ve profesyonel ve olumlu geri bildirimler bırakın. Şimdi içeriğinizi bu sosyal medyada değiştirmeye çalışın, böylece insanlar yararlı bir şey kullanabilir ve bunları arkadaşlarıyla paylaşabilir. Bazı insanlar orada sorunlarına bir çözüm bulmaya çalışırlar. Yapabiliyorsanız, bu sorunları çözmeye çalışın. Bu tür forumlara veya gruplara katılırsanız, kullanıcılara konuyla ilgilenip ilgilenmediklerini sorun.

İnsanları ve ilgi alanlarını tanımak için anketler de yapabilirsiniz. Bir konu hakkında karar verildiğinde, sadece sorularınızı cevaplamakla kalmayıp, aynı zamanda insanların sorduğu sorulara uygun çözümler bulmaya çalışın. Sağladığınız içerik değerli ve çekiciyse, kullanıcılar web sitenizi tekrar tekrar ziyaret edecektir. İnsanların karşısındaki başarınıza odaklanmaya çalışın, ama çok fazla yapma. Bunu yaparsanız, insanlar başarı hikayenizi her zaman duymaktan bıkmış olabilirler. Bu konuda dikkatli olun.

Sanırım sosyal medya pazarlaması için doğru ipuçlarını aldınız ve anladınız. Bu nedenle, Facebook ve Twitter’a giderek bu prosedürü başlatmak için daha fazla gecikme.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status