Sohbet odaları

Ana Sayfa / Sohbet odaları

Sohbet odaları

Turk Muhabbet     06-04-20     sohbet     Sohbet odaları     176 Defa Okundu

Sohbet odaları

Daha çok sohbet odası olarak bilinen sohbet odaları, insanların birbirleriyle metin, ses ve video olarak konuşmak için web’de buluştukları sanal yerlerdir. Sohbet odaları, İnternet’in başlangıcından bu yana çok popüler olmuştur ve popülerlikleri zamanla azalmamıştır.

Hayatın her kesiminden insanlar konuşmak, eğlenmek, deneyimlerini paylaşmak, fikir alışverişinde bulunmak ya da sadece birbirlerini tanımak için sohbet odalarını kullanmaktan hoşlanırlar. Sohbet odaları, mesaj gönderdiğiniz ve anında yanıtlar aldığınız etkileşimli mesaj panoları gibidir. Buna ek olarak, sohbet odalarında genellikle sohbet kullanıcılarının bir kişiyle özel bir alana genel görüşme yapmasına izin veren özel mesajlaşma özellikleri bulunur.

Web kameralarının icadı kesinlikle sohbet alışkanlıkları üzerinde büyük bir etkiye sahipti. İlk günlerde konuşma kısa mesaj alışverişi anlamına gelmekle birlikte, şimdi konuşma sadece sohbetlerin sadece metin değil aynı zamanda ses ve video alışverişinde bulunduğu bir multimedya deneyimidir. Diğer sohbet kullanıcılarıyla sohbet etmek için mikrofonu kullanabilir ve web kameranızla görüntülü sohbet özelliğini kullanabilirsiniz. Aslında, bazı insanlar yazmak için bile uğraşmaz, web kameralarıyla konuşur ve iletişim kurar; Basit metin sohbeti oturumları yerine video konferansı var.

En popüler sohbet odalarından bazıları Yahoo ve America Online gibi büyük İnternet şirketleri tarafından sunulmaktadır. Yahoo Chat, birçok İnternet sohbet kullanıcısı için en popüler sohbet sitesi idi. Ne yazık ki, başarısından dolayı, spam gönderenler ve robot yaratıcıları için de tercih edilen bir hedefti. – Botlar, sohbet odalarını spam etmek için kullanılan bilgisayar programlarıdır; genellikle erkek kullanıcıları yetişkin sitelerdeki bağlantıları tıklamaya ikna etmek için kadın ekran adlarını kullanırlar. -Johoo sohbet şovları da pedofiller tarafından kullanıldı, çevrimiçi birçok ücretsiz sohbet odası da vardı. Bugün, Yahoo’nun sohbetinde spam gönderenlerin ve seks suçlularının istismar edilmesini önlemek için birçok kısıtlama var. AIM sohbet odaları da mevcuttur ve özellikle Amerika’da yaşayan insanlar arasında oldukça popülerdir. Google ayrıca Lively’i kullanarak 3B bir ortamda sohbet odaları sunmaktadır. Google Lively odaları diğer sitelere eklenebilir ve bu siteleri ziyaret eden kişiler odalara girip sohbet edebilir. Sosyal ağ siteleri, kullanıcıların sohbet odalarına katılmasına da izin verir. Myspace, oturum açmış kullanıcılar için çevrimiçi olarak diğer Myspace kullanıcılarıyla sohbet edebilecekleri ve o odalarda kalabilecekleri sohbet odalarına sahiptir. Bazıları & # 39; ebeveyn & # 39; ICQ gibi siteler de sohbet odalarına sahiptir, ancak rekabet etmek için daha az sohbet gösterisi olduğunda eskisi kadar popüler değildirler.

Tabii ki, daha büyük çevrimiçi şirketler sadece ücretsiz sohbet odaları sunan şirketler değil, aslında daha az bilinen birçok sitede sohbet şovları da bulabilirsiniz. Ana sohbet odaları ile ana olmayan sohbet odaları arasındaki fark elbette bulabileceğiniz kullanıcı sayısıdır. Genellikle, Yahoo ve AIM sohbet odalarında her zaman çok sayıda kullanıcı vardır ve sohbet ederler. Google Lively daha yeni bir sitedir, bu nedenle Yahoo gibi dev sohbetleri hızlandırmanıza gerek yoktur.

Yahoo sohbet odaları gibi bazı sohbet odaları kullanıcının yalnızca Yahoo’ya katılmasını değil, bilgisayarlarına bir yazılım yüklemesini de gerektirir. AIM sohbet odaları gibi diğer sohbet odaları kullanıcı kaydı gerektirir, ancak tamamen web tabanlıdır ve yazılım indirmeleri gerektirmez. Ayrıca kayıt gerektirmeyen sohbet odaları da vardır, kullanıcı sadece bir takma ad seçer ve sohbet odasına girer.

Her ne kadar birçok sohbet odası yaş sınırı veya site üyeliği kriterlerini karşılayan herkes için ücretsiz olsa da, diğerlerine yalnızca kullanıcı bir ücret öderse erişilebilir. Aslında ücretli sohbet odaları da mevcuttur. Genellikle ücretli sohbet odaları sınırlı sayıda kişiye tahsis edilmiş denetimli sohbet odalarıdır. Çok sık tanışma sitelerinde ücretli sohbet odaları bulabilirsiniz. Bazı ücretli görüşmeler ücretli site üyelik paketinin bir parçası olarak sunulur. Bazen bu ücretli sohbet odaları, ödeme yapmayan üyeler için sınırlı erişim sağlar.

Günümüzde, herkes kendi web sitesine birkaç satır kod ekleyerek kendi ücretsiz sohbet odalarını oluşturabilir. Birçok kişi sosyal ağlardaki veya bloglardaki profillerine sohbet şovları ekler. Bu sohbet odaları, siteyi ziyaret eden herkesin çevrimiçi oldukları sırada site sahibiyle veya o sırada siteyi ziyaret eden herkesle sohbet etmesine olanak tanır.

İnternet sohbet odalarının gelecek muhteşem yılları var, ancak kesinlikle teknoloji ve web sörf alışkanlıkları ile gelişecekler ve İnternet kullanıcıları sürekli olarak yüksek kaliteli sohbet odaları aradıklarından popüler olmaya devam edecekler.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status