Sohbet kısaltmaları – bu bizi aptal yapar mı?

Ana Sayfa / Sohbet kısaltmaları – bu bizi aptal yapar mı?

Sohbet kısaltmaları – bu bizi aptal yapar mı?

Turk Muhabbet     15-04-20     sohbet     Sohbet kısaltmaları – bu bizi aptal yapar mı?     161 Defa Okundu

Sohbet kısaltmaları – bu bizi aptal yapar mı?

Teknolojinin gelişmesi ve beraberinde gelen sürekli yeniliklerle iletişim daha kolay ve daha geniş hale geldi. İnternetin eklenmesiyle iletişim daha pratik, daha hızlı ve daha kolay hale geldi. Birçok işletmenin büyümesine ve genişlemesine ve hatta sıradan insanların günlük operasyonlarına katkıda bulundu. Aynı zamanda insanlara kolay ve hızlı iletişim kurma fırsatı verdi. Bu, dünya çapında bilgi yaymayı ve iletmeyi çok daha hızlı ve kolay hale getirdi. İnternetin tanıttığı böyle bir iletişim aracı web sohbetidir.

Daha olgun insanlarımızın zamanlarının çoğunu çevrimiçi geçirdiği ve siber alanda sunulan birçok sohbet odasına ve elçiye giriş yaptıkları doğrudur. Sosyal ağlar ve forumlar ve sohbet odaları sunan düzenli web siteleri de çevrimiçi sohbet edenlerin sayısını artırmaya yardımcı oldu.

Web sohbet ayrıca bir dizi yenilik, uygulama ve hatta diğer insanlarla etkileşimde yeni bir bakış açısı getirdi. Bunlardan ikisi, dinlemek, dinlemek, izlemek ve izlemek için bir kulaklık ve web kamerası kullanmanız gereken sesli ve görüntülü sohbetlerdir. Oyunlar, dosya paylaşımı, avatarlar, uzaktan erişim ve daha fazlası gibi diğer uygulamalar da web sohbetleri veya web mesajları aracılığıyla kullanılabilir.

Web sohbeti tarafından geliştirilen bir diğer gelişme, insanların diğer insanlarla etkileşime girerken kelime veya kelime öbeği kullanma biçimidir. Bu sadece web sohbetleri için değil, cep telefonları üzerinden mesajlaşma veya mesajlaşma için de geçerlidir. Bir iletiyi iletmek için kısaltmaların, kısaltılmış yazımların ve hatta kısaltılmış cümle formlarının kullanımı artık çok yaygındır ve bir iletideki tüm karakterleri ve sözcükleri içeren bir ileti göndermek çok yaygındır ve hemen hemen her web sohbeti veya SMS göndericisi tarafından korunmaktadır. , dolayısıyla “Konuşma Kısaltmaları” nın kullanımı.

Bu tür kısaltmalara örnekler: ASL (yaş, cinsiyet, yer), BRB (şimdi geri dön), GTG (gitmek zorundayım), LOL (yükten gülüyor), TTYL (daha sonra konuşacağım) ve liste uzayıp gidiyor. Ve şu kelimelerden oluşan kısaltılmış bir biçimde: siz (u), kim (hu), bkz. (C), büyük (gr8), vb. Bu, sohbet kullanıcılarının tüm kelimeleri yazmasına veya yazmasına gerek kalmadan mesajı teslim etmelerini sağladığından, gazetecilik için harcanan zaman olmadığından ve mesaj normalden daha hızlı iletildiğinden daha rahat hale getirmiştir. Ayrıca görüşmecilerin bu kadar kısa bir mesajda birden fazla fikir aktarmalarına izin vermiştir.

İnsan beyninin yaratıcılığı ve teknolojinin ve internetin onu nasıl tamamladığı konusunda kayda değer bir kanı olmuştur. Bunun insan beyninin kendisinin gelişimi üzerinde ne gibi bir etkisi var? Artık mesajlar kısayollarla aktarılıyor ve bu bir alışkanlık haline geldiğine göre, bilgi almak ve kaybetmek açısından insan beynini nasıl etkiledi? Görüşmenin her geçen gün büyüdüğü ve kapsadığı nüfus gittikçe gençleşiyor. Bu insanlar entelektüel yaşamlarını, özellikle de dili kullanarak etkileyebilecek eğilimlere maruz kalırlar. Yazım ve dilbilgisi bir sorun olabilir. Evet, çevrimiçi sohbet birçok yönden ileriye doğru büyük bir adımdır, ancak aynı zamanda insan beyninin dezavantajlarından biri olabilir: kısaltmalara ve kısaltılmış kelimelere çok aşina olmak ve son olarak yazım ve dilbilgisi hakkında aptal olmak.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status