Sohbet botlarını anlama

Ana Sayfa / Sohbet botlarını anlama

Sohbet botlarını anlama

Turk Muhabbet     23-05-20     sohbet     Sohbet botlarını anlama     202 Defa Okundu

Sohbet botlarını anlama

Sohbet botları terimiyle karşılaşmış olabilirsiniz, ancak ne olduklarını ve neden harika bir seçenek olduklarını. Peki, sohbet bot aslında esas olarak kurallar tarafından beslenen bir hizmettir. Diğer zamanlarda, sohbet botu yapay zeka kullanılarak kullanılabilir. Bu sohbet bot servisi ile arayüz üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Bu hizmet, işlevsel özelliklerden eğlenceye kadar değişen çeşitli şeylerden oluşabilir. Metin mesajlaşma, telgraf, gevşeklik ve hatta Facebook mesajlaşma gibi sohbet ürünlerinde canlı olması mümkündür.

Günümüzde birçok insan onları sevmese de şirketlerin web ağaçları var. Metin tabanlı bir yanıtın kullanımı çok daha kolaydır çünkü daha hızlıdır. Bazen doğrudan sohbet etmek bile mümkündür.

Bir sohbet botunu görselleştirmek kolay olmayabilir. Çevrimiçi bir şey satın almak istiyorsanız, web sitesine gidin ve istediğinizi bulana kadar göz atın. Böyle bir web sitesinde bir robot varsa, yapmanız gereken tek şey, istediğinizi belirten bir Facebook mesajı göndermek ve yüzlerce öğeye göz atmak yerine, yalnızca robotla sohbet edip perakende mağazalarda olanlara daha benzer hale gelir.

Kullanabileceğiniz tek yer mal satın almak değildir. Hava durumu, marketler, haberler, yaşam önerileri, finans, programlar ve daha fazlasını kullanabileceğiniz alanlar var. Şişeler için çok fazla seçenek var.

Onun önemi

Birisinin neden robot kullanması gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Havalı ve teknoloji oldukça gelişmiş ve çabaya değer. Sohbet botları bu günlerde oldukça iyi bir seçenek.

Sohbet programlarını kullanmak o kadar önemlidir ki, bugün birçok insan Messenger uygulamalarını sosyal ağlar üzerinden tercih etmektedir. İnsanlar bugün mesajlaşma uygulamalarını sosyal medya kadar kullanıyor ve bu büyük bir dönüm noktası. Bu, mesajlaşma uygulamalarını gelecekteki platformlar haline getirecek ve robotların daha da geliştirilmesi için önemli olacaktır.

Sohbet botları genellikle çok büyük bir anlaşma çünkü riskten kaçınma büyük bir iş fırsatı.

Onlar nasıl çalışır

Sohbet botları yapay zeka kullanarak soruları iletebilir ve cevaplayabilir. Bunlar genellikle çok özel şeylere yanıt verebilen sohbet programlarıdır ve ne belirtildiğini söylemezseniz yanıt vermeyebilir. Bununla birlikte, çok spesifik olması konusunda ısrar etmeyen başkaları da vardır. Bu sohbet botu ayrıca komutları ve dili de anlıyor.

Chatbot çeşitli alanlarda tanıtıldı ve uzaktan öğrenmeyi de içeriyor. Mobil öğrenme, özellikle tam bir eğitim sisteminin bulunmadığı alanlarda veya gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi öğretmen eksikliğinin olmadığı alanlarda önemlidir. Mobil öğrenme botu, çocuklarla iletişim kurabilecek ve öğrenme rehberliği sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status