SMS iletişimi konuşma şeklimizi nasıl değiştirdi?

Ana Sayfa / SMS iletişimi konuşma şeklimizi nasıl değiştirdi?

SMS iletişimi konuşma şeklimizi nasıl değiştirdi?

Turk Muhabbet     01-05-20     sohbet     SMS iletişimi konuşma şeklimizi nasıl değiştirdi?     155 Defa Okundu

SMS iletişimi konuşma şeklimizi nasıl değiştirdi?

Kısa mesaj servisi veya SMS, yirmi yıldan fazla bir süre önce tanıtıldı. Ancak, ilk aşamada yalnızca bilgisayarlar SMS gönderebilir. Zamanla, uzmanlar cep telefonlarına metin göndermenin bir yolunu buldular ve böylece SMS yeni bir çağda iletişim aracı olarak başladı. Mesajımı yazıp ilgili kişiye birkaç dakika içinde gönderebilmek bir nimet oldu. Aslında, SMS, bildiğiniz gibi, bugün şu anda kullandığımız çeşitli platformlarda cep telefonu sohbetinin temellerini tanıtmaktan sorumludur.

İnanmakta zorlananlarınız için SMS’i iletişim kurma biçimimizde değiştirmek bir sonraki adımdır

Küçük bir sohbet için daha fazla alan

SMS, telefon görüşmesinin pahalı olduğu bir dönemde başladı. Ancak zamanla SMS, iletişim kurmanın en ucuz yollarından biri haline geldi ve herkes mesajlarla daha küçük konuşmalar yapmayı gerçekten ilginç buldu. Aniden, artık bağlantıda değildiniz ve artık bir görüşmeye para harcamak zorunda kalmadınız. Bu eğilim bugün de devam ediyor ve bu kadar küçük bir konuşma nedeniyle arkadaşlarımız ve ailemizle daha fazla iletişim kurduğumuz çeşitli platformlarda kendi sohbet gruplarımız var.

Daha iyi yazılı iletişim

İster inanın ister inanmayın, SMS veya kısa mesajlar da dil becerilerinizi geliştirdi. Sonuçta, bir metin yazmak, düşüncelerinizi taşıyan kelimelerin daha farkındadır. Bir SMS lehçesi oluşturmuş olabiliriz, ancak bu sadece bir kısaltmadır ve dil anlamadan ödün vermez.

Çağrılara izin verilmese bile insanlar bağlanıyor

Önemli bir toplantıda olduğunuzu ve cep telefonunuzun cevaplanmasına izin verilmediğini düşünün. Şimdi, bu gibi durumlarda bile, size iletilmesi gereken bir aciliyet olabilir. İnsanlar sizi arayamazsa, acil haberleri nasıl alırsınız? Bu sorunun çözümü bir SMS veya kısa mesaj hizmetidir.

Ayrıca, metni kabul etmenize izin vermeyen net kurallar yoktur. Mesajı hızlı bir şekilde okuyabilir, durumun aciliyetini analiz edebilir ve buna göre hareket edebilirsiniz.

Ağ oluşturmak daha kolaydır

İnsanları aramak ve ağ kurmak göz korkutucu bir iştir. SMS göndermek bu zorluğu biraz daha kolaylaştırabilir. Mesajı aynı anda birkaç gruba iletebilir ve mesajların teslimini planlayabilirsiniz. Bu şekilde, herkesi saatlerce aramak zorunda kalmadan insanlarla iletişimde kalabilirsiniz. Harika, değil mi?

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status