Sağlık Teknolojisi: Artık sadece yönetimle tanışmakla kalmıyor, aynı zamanda doktorların uygulamaları da devreye giriyor

Ana Sayfa / Sağlık Teknolojisi: Artık sadece yönetimle tanışmakla kalmıyor, aynı zamanda doktorların uygulamaları da devreye giriyor

Sağlık Teknolojisi: Artık sadece yönetimle tanışmakla kalmıyor, aynı zamanda doktorların uygulamaları da devreye giriyor

Turk Muhabbet     23-05-20     sohbet     Sağlık Teknolojisi: Artık sadece yönetimle tanışmakla kalmıyor, aynı zamanda doktorların uygulamaları da devreye giriyor     364 Defa Okundu

Sağlık Teknolojisi: Artık sadece yönetimle tanışmakla kalmıyor, aynı zamanda doktorların uygulamaları da devreye giriyor

Doktorlar için mobil uygulamalar önemli bir teknolojik atılım haline geldi ve sağlık sektöründe yükselişte. Ülkenin sağlam BT altyapısı, sağlık hizmetleri için mobil uygulamalarda bu patlamaya önemli ölçüde katkıda bulunmuştur. Aslında, diğer herkes akıllı telefonlarını akıllı hale getirdiğinde ve İnternet’e kolayca eriştiğinde, sağlık uygulamalarının ele geçirilmesi sadece bir zaman meselesiydi.

Doktorların mobil uygulamaları sağlık devrimini nasıl değiştirdi? Çok uzun zaman önce, kliniklerde teknoloji kullanımı, uyuşmazlıkların giderilmesi, iptaller ve yeniden planlama sorunlarından kaçınmak için toplantı yönetimiyle sınırlıydı. Hemen doktorlar teknolojiyi hastalarla randevu almaktan başka bir şey yapmak için kullanmadılar.

Sonra elektronik tıbbi kayıtlar dönemi geldi. Hasta geçmişi takibinde, bir fare tıklamasıyla hastaların eksiksiz dosyalarına ve kayıtlarına erişmede herhangi bir sorun yoktu. Ancak, teknoloji kullanımı hala sınırlıydı. Hastalar, doktorları görmek için saatler bekleyen, küçük problemler için bile bu sinir bozucu gezileri kliniğe yapmak zorunda kaldılar.

Teletıp, her türlü teknolojiye kapı açtı ve doktorlar için mobil uygulamaların sağlık alanını yarattığı e-sağlık yüzünden oldu. Zamanla, bu mobil uygulamalar her doktorun bireysel ihtiyaçlarına uyarlanabilecek şekilde geliştirildi. Klinikler artık uygulamaları her türlü amaç için kullanmaya başlamıştır.

Şimdi, doktorlar için bu tıbbi uygulamalar, iletişimden faturalamaya kadar birçok amaç için kullanıldıkları bir seviyeye ulaştı. Önemli konuşma, konuşma ve video danışmanlığı sağlayarak doktorların iletişimini kolaylaştırmayı, doktorların sadık hastalar haline gelerek uygulamalarını önemli ölçüde genişletmelerine yardımcı olurlar.

Bu mobil uygulamalar, patentlerin zamanında sağlık hizmeti sunmak için hızla doktorlarına başvurabileceği sanal klinikler olarak adlandırılmıştır. Ancak, bu uygulamaların avantajları iki yönlüdür. Fatura ağ geçidi olarak, doktorlar için bu m-klinik uygulamaları faturalama sorununu etkili bir şekilde çözmüştür. Hastaları uzak yerlerde bile faturalandırmak oldukça basit, sorunsuz ve verimli hale geldi.

Bu mobil uygulamalar, markalaşma açısından doktorlar için büyük bir nimettir. Hastalara kart ve telefon numaralarının verildiği günler geride kaldı. Hastalara artık bu doktor uygulamalarını 24 saat boyunca doktorlarla indirmeleri tavsiye edilebilir.

Bir doktor olarak, hastalarınıza, diğer kliniklerin garip web sitelerinde saatlerce gezinmek zorunda olmadıklarını bile söyleyebilirsiniz, çünkü doktor uygulamaları onları sizinle doğrudan temasa sokar. Hastalara küçük durumlar için doktora danışmak için evlerini terk etmek zorunda olmadıklarını bildirerek uygulama patlamanızı bile değiştirebilirsiniz.

Sağlık teknolojisini yöneten doktorlar için mobil uygulamalar

Tıbbi mobil uygulamaların sunduğu çok sayıda fayda nedeniyle, sağlık sektöründe ileriye doğru büyük bir adım olarak adlandırılmaktadır. Diğer tüm sağlık uygulamaları tarafından benimsenmiştir ve genellikle doktorlar tarafından klinik uygulamalarını büyütmek için kullanılırlar.

Söylemeye gerek yok, teknolojinin sağlık ortamlarını tamamen ele geçirmesi, sağlık hizmetlerinin sunumunu iyileştirmesi ve doktorların m-klinik uygulamaları yoluyla hastaların yaşam kalitesini iyileştirmesi için zaman yok.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status