Rol yapma türü

Ana Sayfa / Rol yapma türü

Rol yapma türü

Turk Muhabbet     30-04-20     sohbet     Rol yapma türü     146 Defa Okundu

Rol yapma türü

Metin tabanlı bir sohbet odasında rol oynamak nispeten benzersiz bir deneyimdir. Savaş gemileri dünyasının ve diğer grafik avatar tabanlı uygulamaların aksine, sohbet odasının görsel bir referansı yoktur. Bunun istisnası, gülen yüzler veya avatar fotoğrafları gibi grafik sembollerin veya simgelerin kullanılmasıdır. Aksi takdirde, tüm oyun dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların ileri geri yazdıkları kelimelere dayanır.

Bu başlangıçta kısıtlayıcı görünebilir. Her şeyin yoğun grafik detaylarla dile getirildiği bir dünyada, oyunda kelimeleri, özellikle yazılı kelimeleri kullanma fikri biraz yabancı. Diğer sistemlerde eksik olan bu oyun tarzı aslında özgürlüğe sahiptir.

Grafik karakterlere dayanan çok oyunculu rol yapma oyunlarında, programcılar kontrol ettiğiniz avatara yüzlerce hatta binlerce hamle ekleyebilir. Bu dans edebilecekleri, şarkı söyleyebilecekleri ve hatta yüzebilecekleri anlamına geliyor. Ancak, bu komutları çağırmak için belirli bir dize girmeli veya belirli bir düğmeyi tıklatmalısınız. Sohbet odasında ise karakterinizin yapmasını istediğiniz herhangi bir işlem, tam olarak neye benzediğini açıklamak için yazılı kelimeler kullanılarak anlatılabilir.

Size bir avatardan çok daha fazla özgürlük verir, çünkü tam anlamıyla hayal edebileceğiniz her şeyi yazabilirsiniz. Grafikler, programcıların programın önüne koymaya karar verdikleriyle sınırlıdır.

Diğer bir avantaj, oyunun aldığı edebi tarzdır. Bir şeyler yapmak yerine, aslında bir roman yaratmak için diğer insanlarla işbirliği yapıyorsunuz. Sonuç, gerçek bir kitapmış gibi oturmanıza ve okumanıza izin veren, gerçekleşen her şeye tam bir metinsel genel bakıştır.

Nispeten gizli bir tür olsa da, rol yapma odaları, her şeyin ve her şeyin mümkün olduğu bir ortam yaratmak için yaratıcılığı, hikaye anlatımını, yazmayı ve hayal gücünü birleştiren eşsiz bir deneyim sunar.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status