Online Oyun İletişimi – Oyuncular Online İletişim Nasıl Yapabilir?

Ana Sayfa / Online Oyun İletişimi – Oyuncular Online İletişim Nasıl Yapabilir?

Online Oyun İletişimi – Oyuncular Online İletişim Nasıl Yapabilir?

Turk Muhabbet     16-05-20     sohbet     Online Oyun İletişimi – Oyuncular Online İletişim Nasıl Yapabilir?     175 Defa Okundu

Online Oyun İletişimi – Oyuncular Online İletişim Nasıl Yapabilir?

Çevrimiçi oyunların etkileşimli ve sosyal doğası, oyunların bu kadar popüler olmasının ana nedenidir. Başkalarıyla bağlantı kurmak ve arkadaş çevrelerini genişletmek isteyenler, onlarla çevrimiçi oyun oynamak için bekleyen sanal arkadaşlar bulabilir. Şu anda evlerinde sıkışıp kalan ve başka birinin sohbet etmesini isteyenler, çevrimiçi oyun oynamak için harcadıkları zamanın tadını çıkaracaklar. Birçok durumda, arkadaşlar uluslararası sınırlardan oluşur, çünkü fiziksel oyun çevrimiçi oyun dünyasında önemsizdir.

Kişisel olarak çevrimiçi kumar oynamayanlar çevrimiçi iletişim kurmayı sorabilirler. Oklahoma’daki herkes nasıl bir oyun oynayabilir ve Hindistan ile sohbet edebilir? Ülkenin ve dünyanın farklı yerlerinde bile, çevrimiçi aşık olan insanlar var. Bu nasıl mümkün olaiblir?

Çevrimiçi sosyal oyun dünyasında, en temel iletişim şekli basit bir anlık mesajlaşma platformudur. Birçok oyun sitesi, oyuncuların diğer oyuncularla özel odalara girmesine izin verir ve iletileri iade edebilecekleri ve Forth yazabilecekleri bir sohbet kutusu vardır. Bu odalar aslında tüm oyun oyuncularının bilgisayar ekranlarına açılan ayrı ekranlardır. Oyun boyunca sohbet kutusuyla iletişim kurabilirken, diğer binlerce kişinin diğer sanal odalarda (ekranlar) özel sohbetleri var.

Oyun dünyasında bu tür bir iletişim, bilgisayar klavyelerinde yazmadıkları sürece birine cep telefonundan kısa mesaj göndermeye benzer. Çevrimiçi oyunlar sırasında iletişim kurmanın daha zor yolları da vardır. Bazı oyunlar oyuncuların web kameraları ve mikrofonlar aracılığıyla bağlanmasına izin verir. Bu, tüm oyuncuların birbirlerini görmelerini ve web tabanlı ekran adlarına gerçek yüzler eklemelerini sağlar.

Bazıları, ama diğerleri değil, bu daha kişisel çevrimiçi oyun etkileşimi biçimi gibi. Bazı insanlar gerçek yüzlerinin ve hayatlarının çevrimiçi oyun dünyasında bilinmesini istemiyorlar. Onlar için oyunlar tercih edilmekten uzaktır, oyuncuların karakterlerini çevrimiçi olarak yansıtan avatarlar oluşturmalarına izin verir. Bu oyunlar oyuncular arasında doğrudan iletişime izin verir, ancak her oyuncunun kendi avatarı vardır, bu da diğer oyuncular tarafından engellenir.

Bir avatar, her oyuncunun farklı şekilde tasarlayabileceği karikatür benzeri bir görüntüdür. Bu amaçla farklı saç renkleri ve stilleri, vücut şekli ve boyutu, farklı yüz yapıları ve cilt renkleri seçilir. Sık sık kıyafet seçebilirsiniz.

Second Life gibi oyunlarda, oyuncular sanal dünyada diğerlerine kim olduklarını ve ne olduklarını gösteren kıyafetler, evler, arabalar ve diğer şeyleri satın alabilirler. Bu avatarlar ve web yaşamları, web dünyasının dışında oyuncunun gerçek hayatta kim olduğunu yansıtabilir.

Çevrimiçi sosyalleşme birçok insan için çok ödüllendirici ve ödüllendirici. İstedikleri gerçek yaşamı kabul etmeyenler, web’de onları birey olarak destekleyen insanlar bulabilirler. Bu şekilde, çevrimiçi oyun oyuncular için güçlü olabilir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status