Neden bir mobil uygulamaya ihtiyacımız var – Mobil uygulamalar NEDİR?

Ana Sayfa / Neden bir mobil uygulamaya ihtiyacımız var – Mobil uygulamalar NEDİR?

Neden bir mobil uygulamaya ihtiyacımız var – Mobil uygulamalar NEDİR?

Turk Muhabbet     21-05-20     sohbet     Neden bir mobil uygulamaya ihtiyacımız var – Mobil uygulamalar NEDİR?     169 Defa Okundu

Neden bir mobil uygulamaya ihtiyacımız var – Mobil uygulamalar NEDİR?

Mobil uygulamalar sadece büyük kuruluşlar için değildir; Bugün, birçok küçük ve orta ölçekli işletmenin kendi bireysel mobil uygulamaları vardır. Mobil teknolojide ortaya çıkan trend, sadece mobil uyumlu bir web sitesine sahip olmaktan daha fazlasıdır. Bir mobil uygulama ve bir işletme kombinasyonu pazarlama için en iyi araçtır. Bu günlerde, özel bir mobil uygulaması olan birçok küçük veya orta ölçekli işletme ile etkileşime girebilirsiniz. Kafeden seyahat acentelerine kadar, şirketler bir mobil uygulama aracılığıyla işlerini alıp pazarlamalarını bir üst seviyeye taşıyorlar.

Ancak, işletmenizin neden bir mobil uygulamaya ihtiyacı olduğundan emin değilsiniz; işte size bu yol boyunca yol gösterecek bazı önemli avantajlar var.

Daima görünür olun

İstatistiklere göre, ortalama bir kişi bir mobil cihazda yaklaşık iki saat harcıyor. Kullanımları birkaç uygulama içerdiğinden, mobil uygulamaları nasıl kaydırdıklarını veya tarayacaklarını etkiler. Bu şekilde şirket faydalanır çünkü insan beyni, fark edilmese bile maruz kaldıkları tüm simgeleri (büyük tasarımla) bilinçsiz olarak kaydeder.

Doğrudan pazarlama

Mobil uygulama şirket, fiyatlandırma, rezervasyon formları, özellikler, kullanıcı hesapları, şirket haber beslemeleri ve daha fazlası hakkında ortak bilgi sağlar. Mobil uygulama, satış kampanyaları ve en son duyurular dahil olmak üzere işletmelerin müşterilere sunmak istediği bilgileri anında ekleyebilir. Müşterilere push bildirimi ile kolayca yaklaşabilir ve ürün, indirim, teklif ve hizmetleri hatırlatabilirsiniz.

Müşterilere değer sunmak

Şirket, mobil uygulama aracılığıyla müşterilere doğrudan fayda sağlayabilir, bu da uygulamanın daha fazla indirilmesine ve daha fazla iade müşterisine neden olabilir.

Müşteriler arasında marka bilinirliğini artırın

Mobil uygulama, onunla istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz bir kabin gibidir. İşletmeler bir mobil uygulamayı müşteriler için işlevsel ve bilgilendirici hale getirebilir. Şirketler, müşterilere çekici tasarımlar, özellikler ve yetenekler ekleyerek güzel tasarlanmış bir marka odaklı uygulama oluşturabilir. Başvurunuzla ne kadar çok etkileşime girerseniz, ürün veya hizmetinizi o kadar çabuk satın alır ve böylece markanızı müşterilere tanıtır.

Müşteri katılımını iyileştirin

Mesajlaşma özelliğini veya sohbeti kullanmak müşterilerin uygulama ile etkileşimini değiştirir. Sohbet özelliği, müşterinin zamanını boşa harcamadan işi dakikalar içinde hallediyor ve işi geliştiriyor.

Rakiplerden uzak durun

Etkileşimli grafikler ve özelliklerle birleştirilmiş bir tasarımın varlığı, uygulamayı rekabetten ayırır. Müşterilerinize mobil uygulama sunan ilk kişi olun.

Müşteri sadakatini artırın

İşletmeler tüketicilere çeşitli reklam biçimleriyle yaklaştıkça, büyük miktarda reklam nedeniyle müşterilerin etkisini kaybedebiliriz. Bir işletmeyi büyütmek için, müşterinin ürün veya hizmetleri için kitleye güven yaratması gerekir. Mobil uygulama sizi iş müşterilerinize yaklaştırır ve basit bir mobil uygulama ile tüm iş ürünlerinizi parmaklarınızın ucuna getirir.

Nerede iş yapmak istediğinizi düşünün

İki ana mobil işletim sistemi, android ve elma, müşteriler arasında hala popülerlik kazanıyor. Sektördeki mevcut pazarlama trendlerine göz atan herkes muhtemelen Apple’ın Ağustos 2016’dan Şubat 2017’ye kadar% 43.1 ila% 44.2 oranında büyüyeceğini görecek, ancak android hala müşteriler arasında popüler bir mobil işletim sistemidir. Birçok elma kullanıcısı android’e geçtikten sonra, Apple 2016 yılında kullanıcıları iPhone’a geçirmek için bir web sitesi başlattı. Kısa süre önce, kişileri ve dosyaları diğer cihazlardan iPhone’a aktarmak için bir mobil uygulama duyurdu. 2016 yılında, Android’in pazar payı Apple’ın% 11.6’sına kıyasla% 82.8’dir. Bu nedenle, akıllıca düşünün ve yeni iş uygulamanızı başlatmak için doğru işletim sistemini seçin.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 190 milyondan fazla insanın akıllı telefonu var. Yakın tarihli bir araştırmaya göre, Google’ın işletim sistemi müşterilerinden daha fazlasını kaybediyor. Nisan ve Mayıs arasında, android müşterilerin% 52.2-54.1’ini kaybetti. Çin, 2016’nın ikinci çeyreğinde% 30 ciro ile en büyük akıllı telefon satış ülkelerinden biridir. Samsung, büyük ekranlı elma telefonlarına meydan okumaya devam ediyor. Samsung, 2016 yılının ikinci çeyreğinde pazar payının yüzde 4,3’ünü ve birim satışların yüzde 5,1’ini kaybetti. Android veya iPhone’un fiyatından veya özelliklerinden bağımsız olarak, her iki mobil marka da küresel pazarda popülerlik kazanıyor.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status