Mobil uygulamaların tasarımı ve geliştirilmesi: odak alanları

Ana Sayfa / Mobil uygulamaların tasarımı ve geliştirilmesi: odak alanları

Mobil uygulamaların tasarımı ve geliştirilmesi: odak alanları

Turk Muhabbet     19-05-20     sohbet     Mobil uygulamaların tasarımı ve geliştirilmesi: odak alanları     135 Defa Okundu

Mobil uygulamaların tasarımı ve geliştirilmesi: odak alanları

Dünya her zamanki gibi birbirine bağlı. Uçaklar dünyayı küçük bir yer haline getirirken, Londra’dan New York’a 8 saatten daha kısa bir sürede uçtular. Benzer şekilde, bilimdeki gelişmeler dünyayı, özellikle iletişim sektöründeki gelişmelerle küresel bir köy haline getirmiştir. Artık hızlı iletişimin doğasını anlamadan teslim edilmesi zaman alan posta hizmetlerini kullanmıyoruz. Bugün, insanlığın teknolojik başarıları nedeniyle, hemen evlerimizden mektuplar gönderebilir, yıldırım hızıyla transatlantik arkadaşlarla konuşabilir ve ailenizle görüntülü sohbet yapabiliriz.

Bu iddiayı sürdürürken, hiçbir şey insanları cep telefonlarından daha fazla satın almadı. Dünya genelinde 4 milyardan fazla insanın cep telefonlarına erişimi var. Cep telefonu bugün belki de taşınabilir iletişim ağıdır. Bilgisayarların aksine, cep telefonları çok kullanışlıdır ve her yere taşınabilir. Mobil teknolojinin mevcut aşaması akıllı telefonlara aittir. Geçen yıl 400 milyondan fazla akıllı telefon gönderildi ve seri üretim bu telefonların satın alınabilirliğini önemli ölçüde artırdı. Akıllı telefonlar, her gün yeni ve eğlenceli bir şeyle kullanıcı deneyimini büyüleyen uygulamalara büyük ölçüde güveniyor. Akıllı telefonların başarısının anahtarı, mobil uygulamanın tasarımı ve geliştirilmesinde yatmaktadır.

Uygulama geliştirme bugün çok gerekli. Birçok şirket mobil sektörü çok ciddiye almaktadır, çünkü gerçekten küreselleşen herhangi bir şirketin muazzam bir kitle olarak düşünebileceği güvenilir bir 4 milyar kullanıcı pazarı boyutu sunmaktadır.

Bazı temel bilgiler Bir mobil uygulamanın tasarımı ve geliştirilmesi:

1 Kullanıcı odaklı : Mobil uygulamalar geliştiriciler tarafından değil, cep telefonu kullanıcıları tarafından kullanılmalıdır. Tüketici bakış açılarını ve hedeflerini anlamak, kullanıcı etrafında bir uygulama tasarlamak için çok önemlidir. Kullanıcılar farklı yaş gruplarında olduklarından ve farklı öğrenme yeteneklerine sahip olduklarından, kullanıcı arayüzü herhangi bir geliştirici için en zor görevlerden biridir. Uygulamaların çoğu kullanıcı için yeterince basit, ancak cep telefonlarında yaşayanlar için yeterince karmaşık olması gerekir.

2 Birden çok platform : Akıllı telefonlar bir kategoriye girmez. Tek akıllı telefonun eski Nokia 9500 Communicator olduğu günler geride kaldı. Bugünlerde dünya, pazarın en büyük paya sahip olduğunu iddia eden çeşitli üreticiler arasında kendini göstermek için ısınıyor. Bugün, en çok izlenen platformlar Google’ın Android ve Apple’ın iOS’udur, ancak Microsoft’un Windows telefonu zaman içinde satışlara ulaşacaktır. Mobil uygulamaların tasarımı ve geliştirilmesi, açık ve kapalı kaynak arabirimi dikkate alınarak kavramsallaştırılmalı ve başlatılmadan önce hatalar için kapsamlı bir şekilde test edilmelidir.

3 Birden çok donanım yapılandırması : Akıllı telefon endüstrisi seri üretimin avantajlarından faydalanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki üreticiler, tartışmasız şampiyon olmak için çeşitli özellikler sunarak akıllı telefonların dünyasını fethetmek için bir engel yarışına katılıyorlar. Bu artık kullanıcıya fayda sağladı. Eşsiz özelliklere sahip ürün çeşitleri son derece keyifli. Akıllı telefonları daha uygun fiyatlı hale getirmenin yanı sıra, kullanıcılar ellerinden gelebilecek en iyi mobil donanımı deneyebilirler. Geliştiricilere yönelttiği zorluk, artık her cihazı bir klon yapmak değildir. Her aygıtta rakiplerin ayarladığı donanım ayarları bulunur. Donanım yapılandırması, başarılı uygulama performansı için çok önemlidir. Mobil uygulamalar tasarlamaya ve geliştirmeye başlamadan önce, geliştiricilerin cihazları eleştirel bir şekilde araştırması gerekir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status