Mobil SMS’in temelleri

Ana Sayfa / Mobil SMS’in temelleri

Mobil SMS’in temelleri

Turk Muhabbet     11-05-20     sohbet     Mobil SMS’in temelleri     182 Defa Okundu

Mobil SMS’in temelleri

İnsan sosyal bir hayvandır. Bu özellik onu diğer insanlarla etkileşime girmek için çeşitli yollar geliştirmeye teşvik eder. Güvercinlerden postacılara, kâğıt üzerindeki küçük harflerden uzun aşk mektuplarına ve telgraflara … şimdi dünyanın en uzak bölgelerinde bile yaşayan arkadaşlarımızla iletişim kurmanın akıllı ve sorunsuz bir yoluna sahibiz. Bu yöntem bir mobil SMS veya kısa mesaj servisidir.

SMS ile ilgili temel bilgiler

Bilimin dünyaya hakim olduğu bir zamanda, cep telefonlarımız aracılığıyla gönderilen SMS bir teknoloji servetidir. Cep telefonunuzun “Mesaj yaz” bölümüne bir kısa mesaj yazmanız yeterlidir. Bu mesaj resmi veya gayri resmi olabilir. Ancak, her telefonun yazılabilen sabit sayıda karakteri vardır. Örneğin, bazıları 160, ancak bazıları tek bir sayfaya 190 karakter yazmanıza izin verir. Yazdıktan sonra, kişinin cep telefonu numarasını girerek mesajı istenen hedefe göndeririz. Bildirim teslim edilir edilmez, bu bir teslim raporu ile belirtilecektir. Mesajın anında teslimi, mobil bağlantımız olan şirketin ağına bağlıdır.

SMS’in Artıları

1. Maliyet etkinliği – Kısa mesaj göndermenin en güzel yanı düşük maliyetidir. Bir karşılama, karşılama alışverişi veya benzerleri için yapılan uluslararası bir çağrı size birkaç dolara mal olursa, SMS aynı işi çok daha küçük bir miktar için yapacaktır.

2. Uygun bir kısa mesaj, iletişim kurmanın belki de en uygun yoludur. Arkadaşlarınız ve akrabalarınızla istediğiniz zaman, istediğiniz yerde sohbet etmenizi sağlar. Kısaltılmış kodlanmış metin mesajının dili hoş ve zaman tasarrufu sağlar.

3. Fikrinizi ifade edin – En sevdiğiniz American Idolis şarkıcısını SMS ile oylamadınız mı? SMS, halkı endişelendiren bir seçimi iletmenin harika bir yoludur. SMS bize televizyonda sayısız yarışma kazanma fırsatı veriyor.

4. Kendiliğindenlik – Metin mesajlaşmasının bir diğer göze çarpan özelliği, bizi insanlara bağlama hızıdır. SMS okyanusları ve denizleri geçer ve saniyeler içinde varış noktasına ulaşır. Ofise gittiğinizde, otobüste oturduğunuzda, kabinde beklediğinizde, yemek yediğinizde, hatta TV izlerken metin mesajları yazıp gönderebilirsiniz.

SMS’nin dezavantajları

1. Yazılı mesajlaşma özellikle çocuklar için bağımlılık yapabilir. Aşırı mesajlaşma sadece cep telefonunuzun aylık faturasına katkıda bulunmakla kalmaz, aynı zamanda araştırmalarda konsantrasyon eksikliğine de neden olur. SMS ile gönderilen resimler ve klipler, umut verici hisleri yanlış yönde yönlendirir.

2. Her ne kadar SMS’in telefon görüşmesi yapma avantajı olsa da, ilgili kişinin gerçek durumunda bizi etkilemeyebilir. X, kötüyse iyi olduğunu yazabilir. Telefondaki biriyle konuştuğunuzda, genellikle onların gerçek durumunu bilirsiniz.

3. SMS, ağ sorunları vb.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status