Metin mesajlaşmasına giriş

Ana Sayfa / Metin mesajlaşmasına giriş

Metin mesajlaşmasına giriş

Turk Muhabbet     06-05-20     sohbet     Metin mesajlaşmasına giriş     137 Defa Okundu

Metin mesajlaşmasına giriş

Neden metin?

Yazılı mesajlaşma, kişisel veya ticari amaçlarla insanlarla bağlantı kurmanın hızlı bir yoludur. Kısa mesajlarla, klavyeyi yazarak ve size yazdıklarını ekranda okuyarak eşinizle sohbet edebilirsiniz. Birçok kısa mesaj ürünü, cep telefonlarındaki kısa mesajlarla (veya SMS veya kısa mesaj servisi) çalışabilir, böylece bilgisayarlarının önünde olmayan kişilerle sohbet edebilirsiniz. Öyleyse neden sadece telefonu alıp konuşmuyorsun?

E-postalardan ve telefon görüşmelerinden daha hızlıdır. Ve metin için hiçbir şey ödemek zorunda değilsiniz. Biriyle kısaca konuşmanız veya hızlı bir soru sormanız gerekiyorsa, birini aramaktan daha az can sıkıcıdır. Gelişen teknolojilerin çoğunda olduğu gibi, çeşitli metin mesajları da mevcuttur ve bunların tümü diğerleriyle uyumlu değildir. Ama seni test etmesine izin verme. Ana kısa mesaj ürünleri ICQ (www.icq.com), MSN Messenger (www.msn.com), AIM (www.aim.com) ve Yahoo Messenger (www.yahoo.com) ‘dur.

btw (bu arada …)

Hepsi ücretsiz olarak indirilebilir, yüklenebilir ve kayıt olabilir. “Arkadaşlarınızı” bulmak için web dizininde takma adlarına, e-posta adreslerine, adlarına veya telefon numaralarına göre arama yapın. Aldığınızda, metin mesajı son derece bağımlılık yapabilir. Metin mesajlarını kullanmaya devam ederken, kelimeleri ve cümleleri nasıl kısaltacağınızı öğreneceksiniz. Web sohbetinden ayrıldığınızda, BRB (Geri Doğru Olun), afk (klavyeden uzakta) veya TTYL (Daha Sonra Konuşun) diyebilirsiniz. Aşağıdaki sözlüğe bakınız.

Bazı kısa mesaj ürünleri sesli ve görüntülü sohbet sunar. Dijital iletişimin geleceği, ses, video, etkileşimli metin mesajları ve e-postaların hepsi etkili iletişim araçları olduğu için entegre bir üründür. Gelecekte metin, ses ve video arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. O zamana kadar, farklı iletişim ihtiyaçları için farklı yöntemler kullanmaya devam edeceğiz 🙁

sözlük

🙂 Gülen yüz. Birisi mutlu demektir

😉 Yüzünde bir gülümseme.

🙁 Birisi size bu e-postayı gönderirse, muhtemelen iyi bir gün geçirmez

BTW – bu arada

Bilginize – bilgileriniz için

FWIW – buna değer

IMHO – benim düşünceme göre (veya IMO)

TIA – şimdiden teşekkürler

Saygılarımızla, WRT

LOL – yüksek sesle gülmek

ROTFL – zemin gülüyor rulolar

AFK – klavyeden uzakta

TTYL – sonra konuşacağız

CYA – sonra görüşürüz

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status