Küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-posta ve sohbet desteği neden doğru?

Ana Sayfa / Küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-posta ve sohbet desteği neden doğru?

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-posta ve sohbet desteği neden doğru?

Turk Muhabbet     03-05-20     sohbet     Küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-posta ve sohbet desteği neden doğru?     162 Defa Okundu

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için e-posta ve sohbet desteği neden doğru?

“Müşteri hizmetleri” kelimelerini okursak, insanlar şu iki senaryodan birini düşünebilir:

  1. gerçek müşteri hizmetleri temsilcisiyle alışveriş merkezinin müşteri hizmet alanına gitmek veya

  2. telefonunuzda sonsuza kadar beklemeniz gerekiyorsa, sizi hevesli bir CS temsilcisine bağlamadan önce birkaç numaraya basın.

Ancak dürüst olmak gerekirse, tüm şirketler bir müşteri destek ekibine sahip olmayı göze alamaz, bu da insanların kolayca erişebileceği kişilerden daha azdır.

Sonuç olarak, birçok küçük ve orta ölçekli işletme, e-posta ve sohbet destek aracılarını işe almaya yönelir. Bu temsilciler müşterilerinin sorularını, şikayetlerini ve önerilerini yanıtlama eğilimindedir. Peki bu müşteri hizmetleri ve iş geliştirmede en pratik adım mı? Daha yakından bakalım.

Bu, müşteriyle ilgili birçok görevi içerir

E-posta ve sohbet desteği, sesli olmayan bir yöntem kullanarak müşterilere yanıt vermek için basit bir terim gibi görünebilir. Bununla birlikte, cevaplar sağlamanın yanı sıra acenteler, sipariş sorgularını, sipariş takibini ve ödeme belgelerini de ele alır. Ayrıca ürünler ve müşteriler hakkında veri toplarlar.

Bu temelde sadece müşteriler için yaratılan bir iştir. Temel amacı mevcut ve potansiyel müşterilerin uygun şekilde bakım görmesini sağlamaktır. Daha ilginç olarak, hedef kitlenin yanıt oranı ve müşterilerin gerçek nezaketi açısından yapılmalıdır.

Sesli olmayan bir platformdur

Tüm müşteriler telefon görüşmeleri sırasında konuşmaktan memnun değildir. Bu, e-posta ve sohbet desteğinin güçlü yönlerinden biridir. Çağrıları veya kişisel ilişkileri sevmeyen insanlarla iletişim kurmanın ücretsiz ve kullanışlı bir yoludur. Bu, müşterilerin temsilcilerle konuşmasını ve düşüncelerini özgürce ifade etmesini sağlar. Tüm durum hakkında endişelenmek zorunda değiller.

Siz ve müşteriniz için daha az stresli

Müşteri destek temsilcisi olmak, özellikle çağrıları yönetirken veya müşterilerle yüz yüze görüşürken stresli olabilir. Bir şey kaçırmak ve gözden kaçırmak kolaydır, özellikle de kişi çok iyi durumda değilse.

Müşteri hizmetleri hala stressiz e-posta ve sohbet desteği biraz daha sakin. Her şey yazıldığından, müşteri şikayetlerine bakmak kolaydır. Görüşmenin sonunda tüm noktalarının ele alındığından ve çözümlerin sunulduğundan emin olabilirler.

Diğer müşteri hizmetleri türleri gibi çevrimiçi destek de hiçbir zaman daha kolay değildir. Artıları ve eksileri vardır. Ancak bu, dijital pazarlamanın küçük ve orta ölçekli işletmelerin işlerini geliştirirken en iyi şekilde yararlanabileceği bir yönüdür. Pratik, etkili ve doğru yapıldığında, şirketinizin istikrar ve büyüme için en güçlü silahlarından biri olabilir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status