Konuşma hipnoz – bilinçaltı zihinle konuş

Ana Sayfa / Konuşma hipnoz – bilinçaltı zihinle konuş

Konuşma hipnoz – bilinçaltı zihinle konuş

Turk Muhabbet     12-05-20     sohbet     Konuşma hipnoz – bilinçaltı zihinle konuş     150 Defa Okundu

Konuşma hipnoz – bilinçaltı zihinle konuş

Konuşmalı hipnoz, birinin bilinçaltı zihniyle doğrudan iletişim kurma tekniğini ifade eder. Kişi hipnotize edildiğinin farkında olmadan bu mümkün değildir, aynı zamanda uzman konuşma hipnotistleri bunu sadece kişiyle hızlı bir konuşma gibi görünen bir konuşma yaparak yapabilirler.

Bu son derece güçlü teknik, dünyanın çeşitli yerlerinde sayısız profesyonel tarafından kullanılmaktadır. Bu, hipnotizörün bir kişinin zihnindeki davranışı değiştirmek için önerilerde bulunmasına izin verir. Yöneticiler bu tekniği mizahi bir etki elde etmek için durumlara olağandışı tepkiler uyandırmak için kullanabilirler; tartışmalı ahlakı olan insanlar maalesef bu teknikleri cezai veya acımasız nedenlerle kullanırlar. Bununla birlikte, konuşma hipnozu, birçok farklı psikolojik bozukluğu tedavi etmek veya sorunlu davranışların üstesinden gelmek için insanlarla çalışmak için yaygın olarak kullanılmaktadır.

Belirli bir jestler, ses tonu, yüz ifadeleri ve ifadeler kullanarak, konuşma hipnotisti konuyu inanılmaz derecede müstehcen, geçici bir duruma getirebilir. Bu “açık trans”, konuşma hipnotizancının doğrudan insan bilinçaltından etkili bir şekilde konuşmasını sağlar. Konunun farklı davranmasını sağlayan düşünceleri ve tetikleyicileri yerleştirebilirler. Konu süreç boyunca tamamen farkında olmaya devam eder ve kontrol diyaloğu konunun bilinçaltında gerçekleştiği için, sadece hipnotizmanın tanınmasını tanımakla kalmaz, aynı zamanda ortaya çıkan davranışsal değişiklikleri veya düşünce ve fikirlerin tamamen kendilerine yeniden düzenlenmesini de düşünürler. Denek, davranışlarının veya kavramsalcılığının neden değiştiğini sorgulamadığı için, konuşma hipnozunun sorunlu davranışları değiştirme yetenekleri üzerindeki etkilerinin klinik olarak diğer eşdeğer terapilerden çok daha derin ve daha uzun sürdüğü kanıtlanmıştır. .

Bilinçaltı diyaloğunun bir başka avantajı, düzgün çalışmanın klinik duruma bağlı olmamasıdır. Kanepedeki hipnoterapistlerin her zamanki tabloları, saatlerini sallıyor ve insanlara uyumasını söylüyor, konuşma hipnozları için doğru değil. Bu, yetenekli konuşma hipnotistlerinin istedikleri her yerde bir konu üzerinde çalışabilecekleri anlamına gelir. Pratik bir bakış açısından, bu, konunun tedavi bölgesini seçmesine izin vermenin ek avantajına sahiptir, bu da şimdi onun için kolaylaştırır. Birisi hipnotize etmeye çalışırken bu önemli bir unsurdur. Bir kişi ne kadar az stresli olursa, bilinçaltında sürece dahil olma olasılığı o kadar yüksektir. Bir özne savunmaya dönüştüğünde, kendini tehdit altında hissettiğinde veya meydan okuduğunda, “açık trans” daima çöker. Konuşma hipnotisti bu güven ortamını yeniden inşa etmelidir. Bu nedenle, konuyla şimdi rahat hissetmelerini sağlayan bir ortamda konuşmak yararlıdır.

Dahası, popüler efsaneye rağmen, insanların konuşma hipnozuyla sıkıca karşı oldukları bir şey yapmalarını sağlamak gerçekten mümkün değildir. Örneğin, bir kişinin derinden dini veya ahlaki inançları varsa, konuşma hipnotistlerinin inançlarına aykırı davranışlar başlatması son derece zor olacaktır. Bunu yaparken daima dini sistemlerimizde yapıyoruz. İnançlarımıza aykırı davranışları hızla sorguluyoruz. Bu daha çok suçluluk olarak bilinir.

Çok yetenekli konuşkan hipnotistler, insanları başkalarını eğlendirmek için garip şeyler yapabilirler, ancak konuşkan hipnoterapistler olarak. Erikson’un hipnoterapistleri gibi, bağımlılıkların sona ermesi veya anti-sosyal davranışlar gibi uzun vadeli davranışların değiştirilmesinde rol oynayanlar, deneklerin inanç yapılarının parametreleri dahilinde çalışmalıdırlar. Ancak bu, önemli değişikliklerin mümkün olmadığı anlamına gelmez. Yetenekli bir konuşma hipnotisti, bilinçaltındaki denekleri yerleştirmek için açık trans olarak kullanmaya başlamadan önce deneklerin etik tutumlarını belirlemeye çalışır.

Bu nedenle, konuşma hipnozuyla bilinçaltı diyaloğun uzun vadeli davranış değişikliği için hem mümkün hem de çok etkili olduğu açıktır. Bununla birlikte, konuşma hipnozunun tüm faydalarını elde etmek için başka birçok faktör düşünülmelidir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status