Görüntülü sohbetin dezavantajları

Ana Sayfa / Görüntülü sohbetin dezavantajları

Görüntülü sohbetin dezavantajları

Turk Muhabbet     19-04-20     sohbet     Görüntülü sohbetin dezavantajları     169 Defa Okundu

Görüntülü sohbetin dezavantajları

Görüntülü sohbet, bizden uzaktaki insanlarla konuşmamızı sağlayan internet ve diğer siteler tarafından sağlanan bir hizmettir. Bu özellik çok popüler ve son zamanlarda birçok insan tarafından kullanılıyor. Görüntülü sohbet, dünyanın dört bir yanındaki insanları birbirine bağlamaya yardımcı olur. İnsanların sadece konuşmasına değil, başka bir şehirde veya ülkede yaşayan insanlara da bakmasına yardımcı olan web kamerası tabanlı bir hizmettir.

Teknoloji dünyayı küçülttü. Günümüzde birçoğunun karşılaştığı mesafe sorununu çözmemize olanak sağladı. Çocuklar genellikle iyi bir çalışma yapmak veya çalışmak için uzak bir ülkeye seyahat etmek zorundadır. Bu hizmete sahip olmaları, ebeveynleri ve diğer sevdikleriyle iletişim halinde olmalarına yardımcı olur.

İnsanlar ayrıca rastgele yabancılarla tanışmak için görüntülü sohbet kullanır. Bugün milyonlarca kişi çevrimiçi oluyor ve bu tür sitelere giriş yapıyor. Bu siteler iki rastgele kişiyi birbirine bağlar. Bu toplumda erkeklerde yaygın bir eğilim. Bu, insanlarla etkileşim kurmanın harika bir yoludur. İnsanlar boş zamanlarını değerlendirmek ve kendi sosyal ağlarını oluşturmak için kullanıyorlar.

Görüntülü sohbet, yaş veya kimlik kanıtı gerektirmeyen bir programdır. İnsanlar bu programı kullanmak için kayıt olmak zorunda değildir ve bu nedenle bu hizmete zararlı faktörler ekler. Anonimlik nedeniyle kendini güvende hisseden birçok insan bencil istek ve arzularını yerine getirmek için bu hizmeti kullanır. Genellikle başkalarıyla konuşurken taciz edici cinsel performanslar yapar veya saldırgan bir dil kullanırlar. Bu insanlar arasındaki rahatsızlığı artırır. Teknisyenler ve operatörler bu sorunu çözmeye çalışıyor, ancak görüntülü sohbetleri izlemek, özellikle de hizmete olan talebin artmasıyla neredeyse imkansız.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status