Görüntülü Sohbet Yöneticisi Nasıl Olunur?

Ana Sayfa / Görüntülü Sohbet Yöneticisi Nasıl Olunur?

Görüntülü Sohbet Yöneticisi Nasıl Olunur?

Turk Muhabbet     01-04-20     sohbet     Görüntülü Sohbet Yöneticisi Nasıl Olunur?     242 Defa Okundu

Görüntülü Sohbet Yöneticisi Nasıl Olunur?

Sohbet odası moderatörünün veya monitörünün benzersiz bir sorumluluğu olduğu da bilinmektedir. Görevleri sohbet odasının sohbet etmek için güvenli bir yer olmasını sağlamaktır. Her gün binlerce kişi en popüler sohbet sitelerine kaydoluyor. Oda moderatörünün sadece sohbet odası lobi sayfasında nelerin mevcut olduğunu izlemesi gerekir, ancak sohbet odası web kameralarına izin veriyorsa, alanın genel olarak dağıtıldığından emin olmak için her bir bebeğe de tıklamaları gerekir. Birçok insanın düşündüğü gibi bu özel rol kolay değil. Peki nasıl sohbet modu haline gelirsiniz?

Moderatör olarak adlandırılmadan önce başvuruda bulunmaları gerekir. Moderatör olmanın ilk adımı, izlemek istediğiniz alanın sohbet odası olmanızdır. Bu nedenle, “genç sohbet” adlı bir alan için denetlemek istiyorsanız, genç sohbet odalarında sohbet etmeniz gerekir. Başvurmadan önce tüm yaş gereksinimlerini karşıladığınızdan da emin olmalısınız. Eğer bir gençseniz, 18 yaş ve üstü için oda başvurusunda bulunamazsınız. Aynı durum yetişkin biriyseniz ve genç odası için başvuru yapamıyorsanız da geçerlidir. İlginç odanızda sohbet etmek için çok zaman harcayın. Diğer insanların sizi gerçekten iyi tanıdığından emin olun. Bunu yalnızca sürekli sohbet edip sohbet odasına başkalarıyla etkileşime girerseniz yapabilirsiniz. Diğer sohbet moderatörleri ve yöneticileri sizi tanıyorsa yardımcı olur. Onlarla arkadaş olabilirseniz başvurunuzun onaylanması muhtemeldir. Sohbet kurallarını okuduğunuzdan ve diğer moderatörlerin işlerini nasıl yaptığını gördüğünüzden emin olun. Bu bir mod olmanıza yardımcı olacaktır.

Başvurmaya hazır olduğunuzda, sohbet yöneticisine veya hiçbir kişi yoksa site yöneticisine başvurmanız gerekir. Bunu özel mesaj veya e-posta ile yapabilirsiniz. Bazı sitelerin forumları veya mesaj panoları vardır. Bir takma ad, tercihen sohbet odasında kullandığınız takma ad oluşturun. Forumlara katıldıktan sonra değiştirmek istediğiniz sohbet yöneticisi adını arayın ve ona mesaj gönderin. Ayrıca bazen kiminle iletişime geçeceğinizi ve uygulamanıza ne ekleyeceğinizi açıklayan bir konu olduğu için forumlarda arama yapın. Denetlemek istediğiniz bir konu veya yayın yapmayın. Üzerinde kaşlarını çattı. İfadenizde ne diyorsunuz?

Bahsetmeniz gereken bazı önemli şeyler, sohbet odasında kullandığınız takma adınızdır. Odada konuşmak için ne kadar zaman harcadığınızdan bahsedin. Etkinlik düzeyinizi gösterir. Yöneticiler genellikle en aktif olanları arar. Onlara, denetime ayırabileceğiniz yaklaşık saat sayısını söyleyin. Onlar için değiştirebileceğin zaman hakkında yalan söyleme. Onlara nereden geldiğini söyle. Bazen farklı zaman dilimlerinden farklı zamanları kapsayabilen insanlara ihtiyaç duyabilirler. Ve son olarak, neden sizi seçmeleri gerektiğini söyleyin. Neden kendini diğerlerinden ayırıyorsun? Deneyiminiz var mı? Sizi önceki başvuranınızdan daha iyi bir moderatör yapan hangi becerilere sahipsiniz?

Ücretli misiniz? Hayır. Sohbet sitelerindeki tüm moderatör pozisyonları isteğe bağlıdır. Size ödeme yapılmayacak. Bir gün izin olduğunda yardımcı olursun. Sohbet modunun yaptığı bazı şeyler nelerdir?

Yukarıda belirtildiği gibi, sohbet modemi belirli bir sohbet odası veya bitişik oda için sohbet ediyor. Herkesin doğru şekilde sohbet ettiğinden emin olmak için sohbet lobisini ve web kameralarını hızla tararlar. E-posta adresinizi ana sayfaya gönderen biri gibi kuralları ihlal eden bir şey görürseniz, kişiden durmasını isteyen birkaç uyarı alırsınız. Kişinin adını uyarıda belirtin ve ne yaptıklarına izin verilmediğini söyleyin. İşte bir örnek: “Tom, lütfen e-posta adresinizi göndermeyi durdurun. Buna izin verilmiyor ve devam ederseniz sizi bu odadan göndermem gerekebilir.” Devam ederse ve birden fazla uyarı verdiyseniz, kullanıcıyı dışarı atabilirsiniz. Darbe geçici olarak yasaktır. Bir kişiye isabet edildikten sonra, yönetici IP’yi isabet listesinden kaldırana kadar sohbet odasına giremez.

Bu kılavuzun, sohbet sitelerini denetleme konusunda aklınıza gelebilecek tüm soruları temizlemesini umuyoruz. Unutmayın, kolay değil, zamanınızı ve sabrınızı gerektirir. Bugün siteye katılmayı ve yarın bir moderatör kazanmayı beklemeyin. Sadece bu şekilde çalışmaz. Başvurunuzu göndermeden önce birkaç hafta ila bir ay sürebilir, çünkü kısa bir süre içinde bunu yaparsanız, birisi kim olduğunuzu bilecek ve reddedilme şansınız neredeyse% 100 olacaktır.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status