Görüntülü sohbet odalarında ve arkadaşlık sitelerinde çevrimiçi takipçilerden kaçının

Ana Sayfa / Görüntülü sohbet odalarında ve arkadaşlık sitelerinde çevrimiçi takipçilerden kaçının

Görüntülü sohbet odalarında ve arkadaşlık sitelerinde çevrimiçi takipçilerden kaçının

Turk Muhabbet     04-04-20     sohbet     Görüntülü sohbet odalarında ve arkadaşlık sitelerinde çevrimiçi takipçilerden kaçının     184 Defa Okundu

Görüntülü sohbet odalarında ve arkadaşlık sitelerinde çevrimiçi takipçilerden kaçının

İnternet, insanlara başkalarıyla sohbet etmek ve sosyal ağlara katılmak için birçok fırsat sunuyor. Ancak bu arena, insanların başkalarıyla sohbet ederken anonim kalmasına da izin verir. Bu utangaç bir kişiliğe sahip kişiler için yararlı olsa da, özellikle bir tanışma sitesi kullanırken de bir endişe olabilir. Doğası gereği, sohbet odaları insanları birbirine bağlamak için oradadır ve bazı durumlarda tehlikeli olabilecek ilişkiler gelişebilir. Aşırıya kaçmak için, gerçek dünyada kovalanan bir kişi de çevrimiçi olarak izlenebilir. Bir forvetten korunmak için sanal dünyada bazı önlemler alınabilir. Bu yöntemler, çevrimiçi veya gerçek dünyada sorunları önlemek için her zaman sağduyuyla birleştirilmelidir.

Yapılacak ilk şey, olumsuz işaretlere doğru yerleştirilebilecek portallardan çıkmaktan kaçınmaktır. Örneğin, köpekler hakkında konuşan bir sohbet odasına gitmek, tartışmanın cinsel durumlar veya kibar konuşmaların dışında kalan yönlerle ilgili olduğu görüntülü sohbetlere kıyasla rahatsız olma olasılığını azaltır. Çok etkili olabilen biraz sağduyu.

Daha sonra, herhangi bir kişisel bilgiyi ilgili diğer kişilere ifşa etmekten kaçınmak önemlidir sohbet odası. Sohbet odasında yaşayan kişilere gönderilen bültenler veya başka listeler varsa, sohbet odasında beklenen anonimlik de dikkate alınacaktır. Aksi takdirde, kötü niyetli bir kişiye ifşa edilmemesi gereken bilgiler sağlanabilir. Bu bilgi ortaya çıktığında, sohbet odasındaki bir kişiden gelmiş gibi görünüp görünmediği konusunda alınabilecek şüpheli e-postalara yanıt vermemek önemlidir.

Bu sohbet odalarını kamuoyu ile paylaşmaya gerek yoktur. Girdiğiniz konuşmanın adını başkalarına söylemenize gerek yoktur.

Son olarak, bilinmeyen bir kişinin anında mesajlaşma, e-posta veya diğer elektronik araçlar (iletişim veya görüntülü sohbet de bu kategoriye girer) iletişim kurmak için başka araçlar kullanmaya çalışmaktan kaçınmak iyi bir fikirdir. İster kışkırtın ister bağırın, ya da sadece yalnız kalmanız istendiğinden tepki verme dürtüsünden kaçınılmalıdır. Yapılmaması gereken bir şey, takipçiyi iletişim kurmaya devam etmeye teşvik etmektir. Bir kişiyi, başka yerlerde daha iyi seçimler yapılacak kadar görmezden gelmek mümkündür: kişi ilgisini kaybeder ve cevabın verildiği yere gider.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status