Google Glass: Bilgisayar teknolojisindeki en son gelişmelerden biri

Ana Sayfa / Google Glass: Bilgisayar teknolojisindeki en son gelişmelerden biri

Google Glass: Bilgisayar teknolojisindeki en son gelişmelerden biri

Turk Muhabbet     22-05-20     sohbet     Google Glass: Bilgisayar teknolojisindeki en son gelişmelerden biri     193 Defa Okundu

Google Glass: Bilgisayar teknolojisindeki en son gelişmelerden biri

Bilgisayarlar ve teknoloji daha hızlı ve daha hızlı gelişiyor. Bir yıl önce yeni olan şey artık eskidir ve gelecekteki fütüristik yenilikler o kadar da uzak görünmüyor. Tabletler ve akıllı telefonlar, kitlelere dokunmaya duyarlı etkileşim getirdi, ancak şimdi taşınabilir, sesle aktive edilen teknoloji, hem hesaplama gücü hem de boyut açısından makine ile yapabileceklerimizin sınırlarını zorluyor. Henüz Google Glass’ı duymadıysanız, bilgisayarınızın ne olduğunu düşündüğünüzü yeniden düşünmeye hazır olun ve bu son güncellemenin neler yapabileceğine şaşmaya hazır olun.

Google Glass nedir?

Google Glass gözlük taktığınız bir bilgisayardır. Bir akıllı telefon veya tablet gibi, sizi neredeyse herkese ve herkese bağlayabilir. Ancak iOS veya Android teknolojisinin aksine, Google Glass eller serbest, sesle etkinleştirilen etkileşim sunar. Her zaman mobil cihazlarına bakan kişilerden rahatsız olursanız veya mobil cihazınızı kullanmak istediğiniz ancak başka bir yere bakmak istediğinizi fark ederseniz, Google Glass, bilgisayar ekranınızı tam gözünüze yerleştirerek bu sorunu çözer. İnanılmaz derecede fütüristik ve imkansız görünüyor, ancak doğru: Google Glass ile ekranınız, nerede olursanız olun, kullanıcıların bilgisayarları ve çevrelerindeki dünyayla aynı anda etkileşim kurmalarına izin verir.

Bu bilgisayar teknolojisi ile neler yapılabilir?

Basit bir “OK ​​Glass” bip sesinin ardından temel bir komutla, Google Smartphone’daki Google Smartphone veya tablet ile yaptığınız her şeyi yapabilirsiniz. Tabii ki, mesaj gönderip alabilir, ancak Cam’dan bir video çekmesini veya kaydetmesini, bilgi aramasını, doğrudan mobil cihaza (ve elbette bir Google Hesabı) sahip biriyle görüntülü sohbet etmesini, seslerini çevirmesini, ayrıntılı talimatlar almasını ve daha fazlasını isteyebilirsiniz. . Teknoloji hala oldukça yeni, bu nedenle daha fazla kullanıcı ve programcı bunu aldıkça daha fazla özellik geliştirileceğini söylemek güvenlidir.

Bu bilgisayarlar ve teknolojinin geleceği mi?

Geleceği tahmin etmek her zaman zordur. Ancak, önümüzdeki yıllarda Google Glass gibi dizüstü bilgisayarlar için bir pazar olacağından emin olabilirsiniz. Birincisi, herkesin her zaman aşağıya bakması ve bir akıllı telefon veya tabletle etkileşime girmesi sorununu çözer; Son yıllarda ekipmanlarımıza bağlı olduğumuz için çok az göz teması oldu. Google Glass tipi bir makine kullanmak, başkalarıyla doğal iletişim kurmanızı sağlar. Cam gibi taşınabilir teknoloji de küçük ve hafiftir, bu da interaktif cihazlarımızı iyileştirme eğilimi gibi görünüyor: daha ince, daha taşınabilir, daha az kutu. Yakın tarih boyunca, insanların bilgisayarların geleceğini hayal ettiklerinde, genellikle komutlarımızı yerine getiren ses kontrollü bir makine hayal ettikleri de akılda tutulmalıdır. Google Glass tam olarak bunu yapar: kullanıcı ona bir şey yapmasını söyler ve buna göre yanıt verir. Kendi başına bir robot arkadaşı değil, ancak ses aktivasyonu Apple’ın iOS için Siri gibi teknolojinin doğal bir evrimi gibi görünüyor. Bu ve diğer nedenlerden dolayı, giderek daha fazla insanın önümüzdeki yıllarda Google Glass gibi taşınabilir bilgisayar cihazlarını kullanması iyi bir katkıdır.

Bu teknoloji ortalama bir insanın kullanımına açık mı?

Evet, hayır. Şu anda, Google Glass’ı alabilmek için şirkete neden layık olduğunuzu gerekçelendirmelisiniz. Cam Araştırma Programı olarak adlandırılan Google, hala teknik olarak beta olan ürününü, diğer birçok insanın gördüğü dönüştürücü, yaratıcı ve çekici bir şekilde kullanan insanlara vermeyi planlıyor. Şimdiye kadar Glass öğretmenlere, sporculara, araştırmacılara ve diğerlerine teklif edildi. Google kısa süre önce daha fazla kişi için ek davetiye dalgası uzattı, ancak cihaz için ücretsiz değil. Mevcut fiyat 1.500 $ – güçlü bir makine için kesinlikle makul, ancak yine de pahalı ve kesinlikle ortalama akıllı telefon veya tabletten daha fazla. Çoğu teknolojide olduğu gibi, Google Glass’ın önümüzdeki yıllarda daha uygun fiyatlı hale gelmesi ve daha fazla kişinin kendi teknolojisine sahip olmasına izin verilmesi bekleniyor.

Google Glass gibi teknoloji dikkat çekicidir. Bu, bilgisayarlarımızın son yıllarda ne kadar ilerlediğini ve Jetsons’ın çocukluk hayallerimize nasıl yaklaştığını yansıtmamızı sağlıyor. Son haftalarda Google prototiplerini geliştirdi ve şimdi Glass’ın daha fazla seçeneği var: birden fazla renkte mevcut ve hızlı bir değişiklikle güneş gözlüğü ve reçeteli gözlüklerle çalışabilirsiniz. Cihazın dayanıklılığı da geliştirildi; Mağazadan satın alınan birkaç gözlükten farklı olarak, Google Glass kolayca kırılmaz. Google Glass’ı kendiniz deneme fırsatınız varsa kullanın. Neredeyse tamamen eller serbest bir cihazla ne kadar yapabileceğinize şaşıracaksınız.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status