Gizli inşaatçılar – çocukların sanal dünyası

Ana Sayfa / Gizli inşaatçılar – çocukların sanal dünyası

Gizli inşaatçılar – çocukların sanal dünyası

Turk Muhabbet     02-05-20     sohbet     Gizli inşaatçılar – çocukların sanal dünyası     182 Defa Okundu

Gizli inşaatçılar – çocukların sanal dünyası

The Secret Builder, 2007 yılında Renaissance 2.0 Media tarafından başlatılan çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur (MMOG). Site 5-14 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır. Site, sosyal sohbet ve eğitim fırsatlarının bir kombinasyonudur. Oyuncular tarihsel figürlerle tanışır ve matematik, fen ve beşeri bilimler ile ilgili temel kavramları öğrenir. Çocuklara yaratıcı yazma ve sanat eserleri aracılığıyla kendilerini ifade etme fırsatı verilir.

Web sitesinin çekiciliği, çocukların oynayabileceği çok sayıda çevrimiçi oyun ve üyelerin sosyal etkileşimi. Üyelik 6 ve 12 aylık indirimler ile aylık 5,95 $ ‘dan başlar. Çoğu çevrimiçi oyunda olduğu gibi, ödül sistemi de oyunculara oyun kazanmaları ve görevleri tamamlamaları için ödeme yapar ve üyeliklerini ve sanal dünyalarını yenilemelerine izin verir. Çocuklar ücretsiz olarak oynayabilir; ancak dünyadaki hareketleri sınırlıdır. Web sitesi bir oyunun temelidir. Oyunu kullanmak için ayrı bir program indirmenize gerek yoktur.

Özellikler

Yeni üyeler, sanal kişilikleri olarak kullanmak üzere mevcut tasarımlara dayalı bir avatar oluşturur. Oyuncular görünümlerini, renklerini, tasarımlarını veya aksesuarlarını değiştirerek kendilerini özelleştirebilirler. Oyuncular sanal dünyada mal ve hizmet satın almak için para ya da “şilin” kazanmalıdır. “Şilin” genellikle oyunculara çevrimiçi oyunları başarıyla tamamladıklarında verilir. Her oyun kategorisinde birçok farklı oyun olduğu için oyuncuların “şilin” kazanmanın birçok yolu vardır. Birçok oyun, oyuncuların bulmacaları çözmek için tarihsel karakterlerle çalıştığı doğada eğitseldir; bilimsel soruları cevaplamak; matematiksel problemleri çözebilir; yaratıcılığınızı sanat ve yazımda kullanma. ‘The Crooked Pencil’ ve ‘Build It!’ Adlı iki yaratıcı satış noktası oyuncuların Secret Builders web sitesine göre yaratıcı makaleler ve öneriler yayınlamalarına izin verin. Diğer birçok MMOG web sitesi gibi, Secret Builders da diğer oyuncularla sohbet etmenize ve etkileşim kurmanıza olanak tanır. Arkadaş edinmek, mesaj göndermek ve sohbet odasında sohbet etmek web deneyiminin temel unsurlarıdır.

Hangisi iyi

Secret Builders’ın çocuklara sunduğu en iyi bileşen sanal dünyanın eğitim unsurudur. Çocuklar, çatışmasız ve baskısız bir ortamda tarih, bilim ve dil sanatı hakkında bilgi sahibi olurlar. Çocukların yaratıcılıklarını Gizli İnşaatçılar olarak kullanmalarına izin veren çok az sanal dünya var. ‘Eğri kalem’ ve ‘Oluştur!’ Bileşenler yenilikçi ve çocuklar için anlamsız web siteleri ile dolu bir web ortamında mevcuttur.

Hangisi kötü

Bazı kadın avatarları abartılı eğriler, yetişkin saç kesimleri ile aşırı derecede cinselleşiyor ve kokteyl elbiselerine benzer kışkırtıcı kıyafetler giyiyorlar. Bir avatarı masum, çocuksu bir karakter olarak tasvir etmek kötü değildir – kötü olan bir yetişkin gibi giyinmektir. Ebeveynlerin, bu konuların çocuklarına ilettiği olası mesajların farkında olması gerekir. Bu sinir bozucu yetişkin konular, web sitesinin eğitim tarafı ile çelişmektedir. Gizli inşaatçılar hangisinin daha önemli olduğuna karar vermek zorundadır: çocukların olumlu bir eğitimi veya çocukları program olarak yetişkinler olarak göndermek.

Web güvenliği

Web sitesi siber güvenliği teşvik etmek için ortalama bir çaba göstermiş olsa da, birçok kullanıcı ve ebeveyn, açık sohbet alanlarına ulaşan uygunsuz dil ve içerik hakkında endişelerini dile getirmiştir. Secret Builders, çocukların yalnızca önceden tanımlanmış ifadeleri, resimleri ve ifadeleri kullanabileceği güvenli bir sohbet modu sunar. Açık bir görüşmede filtreler vardır, ancak istenmeyen yorumlar alamayabilirsiniz. Ebeveynler, çocuklarının çevrimiçi etkinlikleri konusunda dikkatli olmalı ve uygunsuz mesajları web sitesi moderatörüne bildirmelidir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status