Gençler arasında İnternet bilgisayar bağımlılığı

Ana Sayfa / Gençler arasında İnternet bilgisayar bağımlılığı

Gençler arasında İnternet bilgisayar bağımlılığı

Turk Muhabbet     16-04-20     sohbet     Gençler arasında İnternet bilgisayar bağımlılığı     160 Defa Okundu

Gençler arasında İnternet bilgisayar bağımlılığı

Gençler arasında artan bir eğilim, İnternet bilgisayar bağımlılığıdır. Ne yazık ki, bu olumlu bir eğilim değil, olumsuz bir eğilim. Gençler arasındaki bu bağımlılık çok yıkıcıdır ve sadece bilgisayar bağımlısı üzerinde değil, ailesi ve arkadaşları üzerinde de derin bir etkiye sahip olabilir.

Günümüzün gençler internet ve bilgisayarları lise için gerekli buluyor. İşlerini yapabilmek için İnternet ve bilgisayarlara ihtiyaçları var. Bilgisayarınız yoksa bilgi çağını kaçırırsınız. Gençlerin İnternet bağımlılığı gençlere yönelik değildir, daha düşük sınıftaki çocuklar bile görevlerini incelemek için bir bilgisayara ihtiyaç duyarlar, ancak hepsi bir şeye yol açar – bilgisayar bağımlılığı.

Bir ebeveynin internete bilgisayar bağımlılığı ile mücadele etmesi gerekiyorsa, bilgisayara el koymadan ve çocuklarından mahrum bırakmadan nasıl yaparlar? Bu gençler bilgisayarın yakınında durdurulamaz. Bilgisayarlar okullarda, internet kafelerde ve arkadaşlarla birlikte. Bunlar, bilgisayar ve İnternet bağımlılığı çeken genç ebeveynlerin karşılaştığı zorluklardan sadece birkaçıdır.

Bilgisayar bağımlısı gençlerin ebeveynleri hangi işaretleri aramalıdır? Gençler için İnternet bilgisayar bağımlılığı, kumar bağımlılığından sohbet odalarında saatler geçirmeye kadar değişmektedir. Her iki durumda da, genç bir fantezi hayatı yaşar. İnternet ve bilgisayarlar, gerçek dünya için uygun olmadıklarını düşünen gençler için gerçeklikten kaçarlar. Genç, sohbet odalarında ya da seçtikleri oyunlarda olabilir. Tek gereken farenin bir tıklamasıdır ve hayallerinin yaşamını, bir kahraman şeklinde bile, sohbet odasında olmadıkları biri olarak hayal ederler.

Gençlerin daha küçük bir oranı için böyle bir rol yapma oyununun tam bir bağımlılık haline gelmesi talihsiz bir durumdur. Gençler arasında internet bilgisayar bağımlılığı genellikle aile anlaşmazlıklarının sebebidir, çünkü gençler sosyal ve aile etkinliklerinden vazgeçerler, bilgisayarlarını kullanmayı tercih ederler. Çoğu zaman, bir internet bağımlısı oyun oynamak veya sohbet etmek için bütün gece ayakta kalır. En kötü durumda, gençler bilgisayar veya İnternet bağımlılığını tercih ederek okuldan veya üniversiteden mezun olurlar.

Gençler arasında İnternet bilgisayar bağımlılığı, alkol veya tütün gibi diğer genç bağımlılıklarına çok benzer. Semptomlar ruh hali değişimlerini içerebilir, geri çekilebilir, öfke patlamaları ve sosyal ilişkileri üzerinde büyük bir etki.

İnternette genç bilgisayar bağımlılığını önlemek ve durdurmak biraz zor bir iştir. İnternet ve bilgisayar bağımlılığı çeken bir gencin ebeveynleri, semptomları görür görmez, gençlerin bilgisayarda geçirdiği süreyi sınırlamaya çalışırken onunla başa çıkmalıdır. Çocuğunuzu başka hobilere veya hobilere girmeye teşvik etmek çoğu durumda dikkatlerini bilgisayardan uzaklaştırabilir.

Özellikle gençler arasında İnternet bilgisayar bağımlılığıyla mücadele etmek için oluşturulan bir organizasyon ve bilgisayar ve İnternet bağımlılığı ile binlerce genç ve her yaştan insana yardım etti. Kuruluşun adı İnternet Bağımlılığı Kurtarma Merkezi’dir ve çevrimiçi olarak şu adreste bulunabilir: http://www.netaddiction.com.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status