Game On – Telefon Oyunlarının Cazibesi

Ana Sayfa / Game On – Telefon Oyunlarının Cazibesi

Game On – Telefon Oyunlarının Cazibesi

Turk Muhabbet     17-05-20     sohbet     Game On – Telefon Oyunlarının Cazibesi     148 Defa Okundu

Game On – Telefon Oyunlarının Cazibesi

Cep telefonları daha güçlü hale geldikçe ve daha renkli ve daha parlak ekranlarla, cep telefonlarıyla oynama yeteneği giderek daha canlı hale geliyor.

Mobil Oyun, Nokia 1997’de 6100 serisi telefonlarında Snake oyununu tanıttığında başladı. Talimatları okumadan herkesin oynayabileceği basit bir oyundu. Konsept büyük bir tepki aldı. İşte mobil satın alma topluluğunun sahip olduğu gerçek uygulama (hesap makinesi dışında). Bunu izleyen iki şirket oyununun (mantık ve bellek) de büyük bir başarı ile buluşması, mobil oyun pazarının var olduğunu ve gökyüzünün geleceğinin ve potansiyelinin eşiğinde olduğunu kanıtladı.

Mobil oyun oynamayı böylesine bir başarı haline getiren o kadar çok faktör var ki, neredeyse bir gecede yepyeni pazarlar yarattı.

Önemli bir faktör, taşınabilir oyunların taşınabilirliklerinden dolayı uzmanların ve bilim adamlarının “dijital atıştırmalıklar” dediği şeyden değişmesidir. PC ve konsol oyuncularının oyun konsollarından, bilgisayarlardan ve PDA’lardan uzakta olduklarında telefonlarında mobil oyunlar gösterme olasılıklarının daha yüksek olduğunu tespit eden bir çalışma var. Bununla birlikte, bu oyuncular cep telefonunun sınırlı ekran boyutu ve navigasyon özellikleriyle daha iyi oynanabilecek oyunlarla alışveriş yapıyorlar. Bunlar genellikle bulmacalar ve kart oyunlarıdır. Ancak son zamanlarda, bu sınırlamalara yeni bir çözüm bulunabileceğinden, geleneksel oyun türlerine yavaş bir geçiş olmuştur.

Mobil oyunların popülaritesi için bahsedilen bir başka faktör de mobil oyunların zaman kazanmak için harika bir yol olmasıdır. Birkaç dakikalık boş zamanınız varsa veya işe gidip gelme ortasındaysanız ve trafik nedeniyle sıkıldığınız takdirde, cep telefonunuzu dışarı atabilir, bir oyun seçebilir ve can sıkıntısını giderebilirsiniz. Mobil oyunların doğası kısa oyun dönemleri için idealdir – bu, mobil kullanıcıların oyun oynadığı durumların ideal bir açıklamasıdır. Örneğin, toplantılar veya randevular arasında kısa bir durgunluk, ofis ve ev arasında gidip gelme veya bir doktora gittiğinizde sürekli bir bekleme.

İnsanların da mobil oyunları tercih etmelerinin bir başka nedeni, oyunun keyfini çıkarmanın ücretsiz ve maliyetli bir yolu olmasıdır. Sıkılmışsanız, cep telefonunuzu her zaman birisini aramak ve onunla sohbet etmek için kullanabilir, hatta ailenize ve arkadaşlarınıza kısa mesaj gönderebilir ve bir metin sohbet oturumu başlatabilirsiniz. Ancak bu yöntemlerin her ikisi de parayı şantaj yapmak anlamına gelir. Kısa mesajlar için ücret alan cep telefonu şirketleri varsa yapılan telefon görüşmeleri için ücret ödersiniz. Mobil oyunlar için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmez. Oyunu telefonunuzda açın ve herhangi bir ücret ya da maliyet ödemekten korkmadan istediğiniz kadar zaman harcayabilirsiniz.

Önümüzdeki yıllarda mobil kumarın nasıl gelişeceği konusunda spekülasyon yapmak heyecan verici. Sanayi hala emekleme aşamasında. Eğer başarılırsa, hevesli mobil oyuncular için heyecan verici bir zaman olacak.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status