Forumları olağanüstü bir sosyal ağ olarak unutma

Ana Sayfa / Forumları olağanüstü bir sosyal ağ olarak unutma

Forumları olağanüstü bir sosyal ağ olarak unutma

Turk Muhabbet     25-04-20     sohbet     Forumları olağanüstü bir sosyal ağ olarak unutma     145 Defa Okundu

Forumları olağanüstü bir sosyal ağ olarak unutma

Birçoğu için bu bir terim ‘sosyal medya’ Facebook, Instagram ve Twitter ile pratik olarak eş anlamlıdır.

En azından, sosyal medyayı bu üç ana sitenin analoglarıyla ilişkilendirme eğilimindeyiz ve genellikle sosyal ağları oturum açıp resim ve durum güncellemelerini paylaşabileceğiniz modern siteler olarak düşünüyoruz.

Ama gerçekte, Facebook Mark Zuckerberg’in bir an önce ortaya çıkmasından çok önce sosyal oldu.

Web popülerlik ilk kez patladığında, insanlar zaten en sevdikleri hobileri ve ilgi alanları hakkında tartışmalar ve tartışmalar tartışıyordu, ancak bunu sohbet odalarında ve forumlarda yaptı.

Facebook ve Twitter şu anda söz konusu sohbet odalarından daha fazla ilgi görmesine rağmen, hala dışarıdalar ve hala birçok fırsat sunuyorlar.

Forumlar nedir?

Bir forum, genellikle insanların soru gönderebileceği ve cevap alabileceği bir web sitesine bağlı bir mesaj panosudur. Kullanıcılar önce bir profil oluşturmalı ve oradan ileti dizisi yanıtları oluşturabilir veya yanıtlayabilir ve özel mesaj gönderme gibi başka şeyler yapabilirler.

Başka bir deyişle, belirli bir konuya odaklanan ve yalnızca “üyelerin” katkıda bulunabileceği bir tartışma sağlayarak sosyal medyada gruplar veya sayfalar gibi davranırlar.

Bu, bu forumların en büyük cazibe merkezlerinden biridir – “VIP” hissine sahiptirler ve çok daha yakın bir toplumu teşvik etme eğilimindedirler. Birçok insan forumlarda arkadaş edinir, hatta ortak projeler üzerinde çalışır.

Forumların avantajları

Forumlar sosyal ağlardan daha küçük olsa da, daha iyi hedeflenirler ve kullanıcılar konu hakkında çok kararlı ve tutkulu olma eğilimindedir. Bu, orada yayınladığınızda ürününüzü veya web sitenizi sergilemek için mükemmel bir fırsat verecektir.

Sorun şu ki şirketlerin forumları nasıl kullanacakları hakkında hiçbir fikirleri yok. Sadece hesaplar oluştururlar, giriş yaparlar ve bağlantılarını reklam gibi yayınlarlar. Bu forumların kullanıcılarının ne kadarının tıklama aldığını ve topluluklarından ne kadar koruyucu olduklarını göz önünde bulundurarak, bunun genellikle hor görüldüğünü hayal edebilirsiniz.

Forumlarda başarılı olmak için, yalnızca bu topluluğun etkin bir üyesi olduğunuzu onayladıktan sonra bağlantı gönderme olasılığı daha yüksektir.

Bunu yapmak için dahil olmanız gerekir: soruları cevaplamak, tartışmalara başlamak ve faydalı şeyler aramak. Biraz çalışma gerektirse de, hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinmenize, kendinizi konunuzda uzman olarak göstermenize ve sadık hayranlar ve hatta arkadaşlar oluşturmanıza olanak tanır.

Bunu yaptıktan sonra, işletmenizi tanıtmak için aktif olarak yardımcı olduklarını bile görebilirsiniz!

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status