Dünyanın En İyi 10 Programcısı

Ana Sayfa / Dünyanın En İyi 10 Programcısı

Dünyanın En İyi 10 Programcısı

Turk Muhabbet     22-05-20     sohbet     Dünyanın En İyi 10 Programcısı     248 Defa Okundu

Dünyanın En İyi 10 Programcısı

1. Sergei Brin: GOOGLE’ın kurucu ortağıdır. Sergey Mihhaylovich Brin, tüm zamanların en yakışıklı programcılarından biri, Amerikalı bir bilgisayar bilimcisi ve bir İnternet girişimcisi.

2 Sara Haider: Twitter Yazılım Mühendisi – Sara bir Twitter personeli yazılım mühendisi ve öyle değil! Ayrıca Vine Labs, Inc.’de Android için Teknik Müdür, LocalResponse Danışmanı, Kod Danışmanı Kızlar, Visibli Danışmanı, Extreme Startups Mentor. Daha önce Google’da çalıştı!

3. Jon Dahl, Zencoder, Inc. eski kurucu ve CEO Bulut kodlama sağlayan Zencoder, Inc. için eski kurucu ve CEO Jon şu anda bir kodlama hizmetleri başkan yardımcısı için çalışıyor.

4. Kaila MacDonald, Phoenix geliştiricisi – Şu anda Phoenix Group için geliştirici olarak çalışıyor ve Kaila daha önce üç yıldır web geliştiricisi olarak Squareflo ile çalıştı. İşaret dilinde ve HTML, CSS, JavaScript, jQuery ve çok daha fazlasının yardımıyla iletişim kurabilir.

5. Amanda Wixted, Zynga’nın erken çalışanı, oyun yapımcısı – Amanda şu anda Meteor Grove Software’in kurucusu ve sahibi, ancak Zynga’nın 75. çalışanı olarak popülerlik iddia etti ve mobil uygulamaları için takıma liderlik etti. Ayrıca, görünüşte reddettiği bir Instagram teklifi aldı.

6. Leah Culver, Grove Kurucusu ve CEO’su – Leah, 2007 yılında Six Apart tarafından Aralık 2008’de satın alınan mikroblog sitesi Pownce’ı kurdu. Şubat 2010’da Six Apart’tan ayrıldı ve 2011’de canlı sohbetlere odaklanan Convore’u kurdu. Convore, 2012 yılında, şirketlerin ev sahipliği yaptığı gerçek zamanlı sohbete odaklanan Grove.io adlı yeni bir ürün ekledi ve Convore’un hizmetinin 1 Nisan 2012’de durdurulacağını duyurdu. 15 Eylül’de Grove.io, 13 Ekim 2012’de hizmetine devam edeceğini açıkladı. bundan sonra, 28 Eylül 2012 tarihinde, Devrim Sistemleri Grove.io’yu aldıklarını ve faaliyetlerine devam edeceklerini açıkladı. Kasım 2008’de Fast Company Magazine, Culver’i Web 2.0’daki en etkili kadınlardan biri olarak adlandırdı.

7. Assassin’s Creed’in üreticisi ve Ubisoft Toronto CEO’su Jade Raymond – Kariyerine Sony programlamada başladı ve video oyunu topluluğunda hemen ünlü oldu. Jade hesapları büyük bir hayran kitlesine, medya konaklamalarına ve harika oyunlara sahiptir. Halen Ubisoft Toronto’nun CEO’su ve CEO’sudur. Bir geliştirici ve bir programcı onun becerisidir.

8. Corrine Yu, Microsoft Halo eski programcısı – XBOX 360, PS3 ve PC için Arms and Borderlands programcısı. Yaramaz Köpek’e eski bir Microsoft Halo programcısı olan Halo katıldı. Oyun endüstrisindeki en etkili kadınlardan biri olarak biliniyor.

9. Pavel Durov, Vkontakte CEO’su Rusça Zuckerberg adı altında popüler olan Pavel 29 ve sosyal ağ portalı VK’nın CEO’sudur.

10. Matt Mullenweg, WordPress Kurucusu ve Baş Geliştiricisi Matt, İnternet’in yüzde 15’inden fazlasını destekleyen bir yazılım oluşturduğu biliniyor. En iyi şu anda The WordPress Foundation tarafından yönetilen ücretsiz ve açık kaynaklı web yazılımı WordPress’i geliştirmesiyle tanınıyor. Umarım bu yazıda beğenirsiniz.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status