Çok kanallı e-ticaret çözümlerini işimize entegre etme

Ana Sayfa / Çok kanallı e-ticaret çözümlerini işimize entegre etme

Çok kanallı e-ticaret çözümlerini işimize entegre etme

Turk Muhabbet     14-05-20     sohbet     Çok kanallı e-ticaret çözümlerini işimize entegre etme     135 Defa Okundu

Çok kanallı e-ticaret çözümlerini işimize entegre etme

İlk İnternet oldukça ucuz bir ortamdı ve bu da artan popülaritesinin ana nedeniydi. Teknolojinin gelişmesiyle, müşteriler artık iyi hizmetler için daha fazla ödeme yapmaya istekli. Amazon ve eBay gibi perakendeciler, fiyattan ziyade hizmet kalitesine daha fazla odaklanmaktadır. Perakendecilerin temel hedefleri, müşteriler için uygun bir hizmet dengesi, kolaylık ve değer elde etmektir. Çok kanallı e-ticaret yazılımının çevrimiçi perakende mağazalarına entegrasyonu, modern işletmelere birçok değişiklik getirmiştir.

Çok kanallı e-ticaret çözümlerini işinize entegre etmenin avantajları şunlardır:

Diğer kanallarla ağ: Geçmişte, her şirketin e-ticaret çözümleri ayrı ayrı düşünülmüştü. İster bir çevrimiçi mağaza için yazılım geliştiriyor olun, isterse bir sonraki entegrasyon seviyesine atıfta bulunun, diğer kanallarla entegre etmeyi düşünmek her zaman çok önemlidir. Bu, işletmenize optimum faydalar sağlayacaktır.

Çağrı merkezlerinizi çalıştırın ve çalıştırın: Bu, operatör tarafından desteklenen abonelikleri etkinleştirmek için harika bir fikirdir. Çağrı merkezlerinin müşterilerden telefon satışları almasını sağlamak, müşterilere ek yardım sağlamanın en etkili yollarından biridir. Bir site kapalıysa, çağrı merkezleri müşterilerin doğru ürünü satın almalarına yardımcı olabilir.

Alıcılar için gerçek zamanlı yardım: Gerçek zamanlı sohbetler, müşteri hizmetleri merkezinin müşterilere gerçek zamanlı destek ve yardım sağlamasına olanak tanır. Amacı, müşterinin seçimini doğru yönde yönlendirmektir. Seçim, reaktif “sohbet etmek için tıklayın” veya “kural tabanlı sohbet” seçeneğiyle proaktif olabilir. Müşterinin iletişimin ilerleyen bölümlerinde CSA (müşteri hizmetleri danışmanı) ile konuşmasını da önerebilirsiniz.

Görünürlüğü sağlayın: Aynı alışveriş sepetini hem müşteri hem de CSA tarafından aynı anda görüntülemek için teknolojinin geliştirilmesi gerekir.

Bilgi seferberliği: Her şirketin hedefi, optimum müşteri deneyimi sağlamaktır. Bunu başarmak için, her zaman tüm müşteri bilgilerini bir müşteri iletişim veritabanında birleştirmelisiniz.

Geliştirmek: Müşteriye çevrimiçi ürün satın alma fırsatı verin. Çok kanallı bir e-ticaret çözümünü işletmenize entegre etmek, satış kanallarının sayısını artırırsanız satış kanallarının sayısını artırabilir. Bu, şirketin daha geniş bir kitleye ulaşmasını ve küresel riskten faydalanmasını sağlar.

Doğrudan trafik: Doğrudan trafiğin faydaları şirkette yoğunlaşabilir. E-posta ile pazarlama, satış ortaklığı pazarlaması ve doğrudan URL’de gezinme / yer imi, doğrudan trafiğe dahil edilir.

Ücretli arama: Bu çözümü entegre etmek, Google ve Bing gibi arama motorlarından tıklama başına maliyet (PPC) temelinde trafik satın almanıza olanak tanır. Bu arama motorları sitenize gelen trafiği artıracak ve daha fazla dönüşüm sağlayacaktır.

Pazaryerleri: Pazar yerleri, işletmenizin çevrimiçi satış için ürünler sunmasına olanak tanıyan sitelerdir. Bu pazarlar sayesinde tüketiciler satın almak istedikleri ürünleri sipariş edebilirler. Ürününüzü eBay ve Amazon gibi pazarlarda seçmek şirketinizin genel farkındalığını ve satışlarını artırabilir.

Cep telefonu: Gelişmiş bir mobil tarayıcı aracılığıyla mobil uygulamaların kullanımı, çevrimiçi mağazaların kullanımını artırmıştır. Bu nedenle, çok kanallı bir e-ticaret çözümünü mobil uygulamalar geliştirerek işinize entegre etmenin harika bir yoludur.

İletişim: Facebook’ta 750 milyondan fazla aktif kullanıcı ve Twitter’da 200 milyondan fazla kullanıcıyla, web kullanıcıları sosyal olarak aktif zamanlarının çoğunu bu çevrimiçi ilişkilerde geçiriyor. Facebook, Twitter ve benzeri sosyal ağlar büyüyor ve aynı zamanda sosyal ticaretin faydalarını da görüyorlar. Birçok çevrimiçi perakendeci de bu kanallardan önemli birincil ve ikincil satışlar beklemektedir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status