Chatroulette Online – Bu sitenin karanlık ve kirli tarafı Chatroulette’in sonu mu?

Ana Sayfa / Chatroulette Online – Bu sitenin karanlık ve kirli tarafı Chatroulette’in sonu mu?

Chatroulette Online – Bu sitenin karanlık ve kirli tarafı Chatroulette’in sonu mu?

Turk Muhabbet     24-04-20     sohbet     Chatroulette Online – Bu sitenin karanlık ve kirli tarafı Chatroulette’in sonu mu?     132 Defa Okundu

Chatroulette Online – Bu sitenin karanlık ve kirli tarafı Chatroulette’in sonu mu?

Chatroulette’in çevrimiçi görüntülü sohbeti, en azından biri insan doğasının karanlık ve kirli tarafına dokunan birkaç nedenden ötürü manşetlere yer verdi. Site popülerlik kazanmasına rağmen, bu chatroulette yazılımına ilgi göstermiş olan şeyler sonunda iptal edilebilir.

Chatroulette başlıkları sosyal medya ve web sohbeti tartışmalarına yeni bir ilgi getirdi. Chatroulette web görüntülü sohbet fikri çok basit. Kullanıcılar bağlanır, bilgisayara bağlı kamerayı açar ve sohbet edecek birini aramaya başlar. Düzenli sosyal ağlardan farklı olarak, “arkadaş” listesi veya “duvar” yoktur, aslında kim olduğunu, bir dahaki sefere ekranda ne gördüğünüzü bilmenin bir yolu yoktur. Bu gerçek, Chatroulette’i hem ilgi çekici hem de korkutucu kılan şeyin kalbinde yer alıyor.

Tesadüf, tipik bir Chatroulette kullanıcısının bulduğu şeydir. Google’a söyleyin, Chatroulette’in favori ekran görüntülerine, kullanıcıların siteyi kullanırken karşılaştığı komik ve garip resim koleksiyonlarına adanmış sayfaları bulacaksınız. Ancak, Philadelphia’da bir süre öldürmek isteyen birkaç sıkıcı çocukla tanışmanızın muhtemel olduğu gibi, Fransa’daki belinde çıplak 40 yaşındaki bir erkek de bulacaksınız. Sadece bu nedenle, bazıları Chatroulette’in kalıcı bir sosyal ağ olarak uygulanabilirliğini sorgulamaktadır.

Sık sık suistimalden kaynaklanan yasal sorunların yanı sıra 16 yaşın altındaki çocukların bunu görmesi, potansiyel reklamverenler için çekici bir kombinasyon olması muhtemel değildir. Bu tür kontroller olmadan, bu görüntülü sohbet fenomenin geleceği tartışmalıdır ve sonunda azalmasına neden olabilir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status