Çevrimiçi sohbet şovlarını ziyaret ederken gerçek kişinizi nasıl gizli tutabilirsiniz?

Ana Sayfa / Çevrimiçi sohbet şovlarını ziyaret ederken gerçek kişinizi nasıl gizli tutabilirsiniz?

Çevrimiçi sohbet şovlarını ziyaret ederken gerçek kişinizi nasıl gizli tutabilirsiniz?

Turk Muhabbet     08-04-20     sohbet     Çevrimiçi sohbet şovlarını ziyaret ederken gerçek kişinizi nasıl gizli tutabilirsiniz?     161 Defa Okundu

Çevrimiçi sohbet şovlarını ziyaret ederken gerçek kişinizi nasıl gizli tutabilirsiniz?

Çevrimiçi sohbetin ilgi çekici dünyası, bir yabancıyla asla sohbet etmek istemeyeceğine yemin eden birçok kişinin gözüne çarptı. Ancak bulunamayacağınız vaadiyle ya da kimliğiniz tespit edilirse, birçoğu “kirli konuşmak” ya da doğru yerde olduklarını düşünen arkadaşlara bakmak için başaracaktır. Anonim kalmak isteyen çok sayıda sohbet kullanıcısı var. İzleyicilerin çevrimiçi tanışma fırsatı buldukları kişilerin bulunduğu yerleri izledikleri ve toplantıların güzel olmadığı birçok rapor var.

Sanal sohbette ilerlerken adımınızı takip etmeniz gerekiyor. Her köşede bu anonimlikten yararlanmak isteyen insanlar var. Toplumun özlemi için ustaca ortak sanatçılar var. Dayak arayan lise kızları için pedofiller ve ungodly insanlar var. Bu durumda, Wallflower olmak ve ilginizi çeken sohbet odalarını dinlemek zarar vermez. Ardından kutlamaya katılmak isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

Sadece akışı izleyerek sohbet odasının atmosferi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. Konuşmacıları, siyasi tartışmaları, güler yüzlü misafir komitesini ve kaba kalabalığı tespit edebilirsiniz. Bazen web sohbetleri konusunda tecrübesi olan bir arkadaşınıza sormak yardımcı olur. Güvenli bir şekilde sohbet edebilmeniz için bazı siteler için sizi doğru yönde gösterebilirler.

Sohbet odaları sadece bir arkadaş bulup bir sonraki Bay veya Bayan ile tanışmaktan daha fazlasıdır. Doğru. Araştırma için ilgi alanına dayalı sohbet odaları bulunmaktadır. Bahçeciliği seviyorsanız, bu güllerin nasıl çiçekleneceği hakkında ipuçları bulmanın harika bir yoludur. Bazı sohbet odaları, hastalıklarla veya kanser ve diyabet gibi diğer durumlarla uğraşanlara destek sunar. Bu, sohbet kullanıcılarının bilgi ve desteğini kullanmanın oldukça yararlı olduğu zamandır.

Sonra çirkin tarafı var. Yaş, ırk veya cinsiyete bakılmaksızın internetteki herkesin avantajlarından yararlanan yırtıcılar ve zihinsel huzursuz insanlarla dolu bir taraf. Bu nedenle konuşma için bazı güvenlik kuralları belirlemek ilginç.

Gerçek adınızla başlamayın. Bir takma ad, birisinin özgeçmişinizi Google’dan almasını önler. Gerçek isimlerin adres ve diğer bilgilerle ilişkilendirilmesi oldukça kolaydır. Her neyse, kimliğinizi ifşa etmeme fırsatınız varsa, konuşma yoluyla kendinizi ifade etmeye daha açık hissedebilirsiniz. Görüşme sırasında e-posta adresinizi eklemeyin. Yine, gerçek adlar ve adresler e-posta adresleriyle kolayca ilişkilendirilebilir. Kendiniz hakkında ne kadar çok yayın yaparsanız, insanların sizi izlemesi o kadar kolay olur. Başkalarına hangi şehirde yaşadığınızı veya nerede çalıştığınızı söylemeyin. Bazen yaşı açığa çıkarmak bile önerilmez. Birisine kendiniz hakkında söylediğiniz her küçük bilgi, kim olduğunuzun daha net bir resmini oluşturmak için diğer ayrıntılara kolayca bağlanabilen bir bulmaca parçasıdır.

Bir yetişkinseniz ve evde bir ergeniniz veya daha küçük bir çocuğunuz varsa, bu güvenlik kurallarını sadece onları değil, ailenin geri kalanını da korumak için onlarla vurgulamanız gerekir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status