Çevrimiçi cinsel yırtıcılar

Ana Sayfa / Çevrimiçi cinsel yırtıcılar

Çevrimiçi cinsel yırtıcılar

Turk Muhabbet     18-04-20     sohbet     Çevrimiçi cinsel yırtıcılar     177 Defa Okundu

Çevrimiçi cinsel yırtıcılar

Bugün, bir bilgisayarda anlık mesajlaşma bir çocuk telefonu haline geldi. Çocuklar arkadaşlarıyla ve bazen de yabancılarla sohbet ederek saatler geçirirler. Son zamanlarda yapılan bir araştırma, çevrimiçi yaşayan her beş çocuğun bir yüz yüze toplantı kurmaya çalışabilecek cinsel bir avcıya – bir avcıya dönüştüğünü buldu.

· Yırtıcılar kurbanlarını aramak için İnternet’e döndüler. İnternet yırtıcıları, sohbet odalarında ve çevrimiçi sohbetlerde kimliklerini gizleme olanağına sahiptir. 35 yaşında bir erkek 12 yaşında bir kız gibi görünebilir ya da bir sohbet odasında bekar bir anne aslında evli bir adam olabilir.

· Yırtıcılar bilgi edinmede çok iyidir. Hem yetişkinler hem de çocuklar gibi birçok insan yanlışlıkla kendileri hakkındaki bilgileri yırtıcılardan gizler.

· Yırtıcılar kurbanlarıyla ilişki kurarlar. Bazı durumlarda, birkaç ay sürdü. Bir avcı bir toplantı önerdiğinde, şüphesiz ve güvenen kurban buluşmayı kabul eder, bazen artık görülmeyebilir.

Sıradan konuşmalar bile bir çocuğu bilmeden başını belaya sokabilir. Web sohbeti bununla ilgili olabilir:

Poohbear105: Bugün voleybol oyunumuzu kazandık!

Dillan955: Tebrikler! Hangi takımda oynuyorsun?

Poohbear105: Jonestown Wildcats için oynuyorum.

Dillan955: Güzel, ekibim 2. bazda oynadığım Centerville Sluggers

Poohbear105: 3. üssü oynuyorum

Dillan955: Henüz oynamaya başlamadık, Kuzeydoğu PA’da çok soğuk

Poohbear105: Soğuktan nefret ediyorum. FL’de yaşadığım için çok memnunum

Dillan955: Salı günü bekleyemem, bu ilk oyunumuz

Poohbear105: Güzel! Salı günü de bir oyunum var

Poohbear anlamıyor, ancak Dillan’a hangi şehirde yaşadığını ve önümüzdeki Salı günü nereye geleceğini söyledi. Hangi takımda oynadığını ve hangi pozisyonda olduğunu söyledi. Oyun programını bulmak oldukça kolaydır. Poohbear’ın bir sonraki maçta bir ziyaretçisi olabilir.

Artık çocuklar İnternet hakkında ebeveynlerinden daha çok şey biliyorlar. Bu bilgi eksikliği ebeveynleri çocuklarının çevrimiçi etkinlikleri hakkında karanlıkta tutar. Aşağıdaki istatistiklerin gösterdiği gibi, siber uzayda ebeveyn kontrolü tehlikeli derecede zayıftır:

· Ebeveynlerin% 20’si çocuklarının İnternet kullanımını hiç izlememektedir.

· Ebeveynlerin sadece% 52’si çocuklarının İnternet kullanımını orta düzeyde izlemektedir.

· Gençlerin yaklaşık% 62’si ebeveynlerinin çevrimiçi etkinlikleri hakkında çok az şey bildiğini veya hiç bilmediğini söylüyor.

· Tüm ebeveynlerin% 71’i, çocuk 14 yaşına geldikten sonra, İnternet’e bağlı tüm kayıp çocukların% 72’sinin 15 yaş ve üstü olduğunu bilmeden, çocuklarının İnternet kullanımını izlemeyi bırakmaktadır.

İnternet yırtıcıları, yetişkinlerin interneti sorumlu bir şekilde kullanan çocukları kullanmamalarından yararlanır.

Aşağıdaki uyarı işaretlerinden herhangi birini görüntülemesi halinde çocuğunuz bir İnternet avcısıyla temas halinde olabilir:

· Yabancıların fotoğraflarını indirin

· Pornografik görüntüleri indir

· Web etkinliklerini ve konuştuğu kişileri çok gizli tutar

· Birisi bir odaya girdiğinde, bilgisayar hızla kapanır veya yazılım uygulamalarını değiştirir

· Alışılmadık telefon görüşmeleri veya hediyeler veya mektuplar alır

· Bilgisayarda çok sayıda saat var ve okul notları düştü

· Sohbet odalarında katılımsız zaman geçirir

· Bilmediğiniz çevrimiçi hesapları kullanır veya birden çok e-posta adresi kullanır

· Ölüm, yıkım veya diğer hastalıklarla ilgili web sitelerini ziyaret eder

· Diğer aile üyelerinin çevrimiçi olmadan önce uyumasını veya evden çıkmasını bekleyin

Anahtar, çocuğunuzun İnternet etkinliğini izlemektir. Sizin ve çocuğunuzun çevrimiçi olarak ne izleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. İnternet tarafından sunulan anonimlik nedeniyle, çevrimiçi görüştüğünüz kişilerin iddia ettikleri kişiler olmayabileceğini unutmayın. Çocuklarınızı kişisel bilgilerini asla çevrimiçi olarak paylaşmamaya teşvik edin.

Ebeveynler çocuklarını aşağıdaki gibi koruyabilir:

· Çocuklarınızın kullandığı web tarayıcısını tanıyın ve izleyebilecekleri içerik türünü (şiddet, cinsiyet ve dil) sınırlayın.

· Yalnızca bilgisayarınızın Internet ayarlarını, web içeriğini ve yüklediğiniz yazılımı denetlemenizi sağlayan bir parola oluşturun.

· Çocuğunuzun birden fazla e-posta hesabına sahip olmasına veya bilginiz olmadan hesap oluşturmasına izin vermeyin. Çocuklarınızın size e-posta ve sohbet odası şifrelerini vermelerini isteyebilirsiniz. İnternet hesapları ve ana ekran adları sizin adınızda olmalıdır.

· Bilgisayarda evde çalışırken çocukların sohbet etmelerine (anlık ileti göndermelerine) izin vermeyin.

· Tehlikeli pedofillerin kurbanlarını çekmek için ağın anonimliklerini kullandığını vurgulayın.

· Çocuklarınızı, kişisel bilgilerini (isim, yaş, okul vb.) Göstermeyen takma adlar ve e-postalar oluşturmaya teşvik edin.

· Güvenli web sörfçüleri için kurallar belirleyin. Kuralları çocuğunuzla birlikte inceleyin ve bilgisayarınızın yanına gönderin.

· Çocuklarla çevrimiçi olun ve kiminle mesajlaştıklarını ve / veya sohbet ettiklerini öğrenin. Hem özel hem de yetişkin odalarının kullanılmasını yasaklayın.

· Bilgisayarınızın yöneticisi olamazsanız, yönetici olarak başka biri atanmıştır. Yönetici çocuğunuzsa, bilgisayarınızın kontrolünü yeniden kazanmak için çocuğunuzun kullanıcı adını ve şifresini kullanabilirsiniz. Yeni bir yönetici olduğunuzda, çocuğunuzun erişebildiği İnternet içeriğini ve web sitelerini kontrol edebilirsiniz.

· Yönetici olan bir işletim sistemi yükleyin (Windows XP veya Mac OS X gibi).

· Internet kullanımını izleyebilmek için bilgisayarınızı aile odasında tutun.

· Kişi listenizdeki ve / veya arkadaş listenizdeki herkesi tanıdığınızdan emin olun.

· Çocuğunuzun İnternet’te yayınlanan kişisel bilgileri (örneğin ad, yaş, fotoğraflar, cinsiyet, fiziksel açıklama, telefon numarası, adres, vb.) Asla bilmediğinden emin olun.

· Çocuklarınızın hangi siteleri ziyaret etmesine izin verilen ve hangilerinin ziyaret edilmediği hakkında kurallar belirleyin. Bu kurallara uyun ve bilgisayarınızı kullanmak için zaman sınırları belirleyin.

· Belirlediğiniz kuralların kontrol için değil, koruma için olduğunu vurgulayın.

· Çocuklarınıza bilgisayar kullanımlarını izleme hakkına sahip olduğunuzu söyleyin ve bir sorun olduğundan şüphelenirseniz, yanlışlıkla çevrimiçi etkinliklerini izleyeceksiniz.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status