Cazmo gezegenine genel bakış

Ana Sayfa / Cazmo gezegenine genel bakış

Cazmo gezegenine genel bakış

Turk Muhabbet     06-05-20     sohbet     Cazmo gezegenine genel bakış     211 Defa Okundu

Cazmo gezegenine genel bakış

Gezegen Cazmo, Kasım 2007’de başlatılan çocuklar için sanal bir dünya. Site, Aralık 2008’deki resmi lansmanına kadar bir yıl boyunca beta test sitesi olarak başladı. Bu site 8-14 yaş arası çocuklar içindir. Bu sanal dünya, oyuncuların etkileşimde bulunduğu, oyun oynadığı ve genellikle sıradan yaşamdan çok daha fazla özgürlükle var olduğu yabancı bir gezegende bulunur.

Cazmo gezegeninin büyük cazibesi, üyelerinin sosyal etkileşimidir. Üyelik bir ay boyunca 5,95 dolardan başlıyor; Altı ay boyunca 29,95 dolar; ve 12 ay boyunca 54,95 dolar. Üyelik çocuklar için ücretsizdir; Bununla birlikte; sanal dünyadaki hareketleri sınırlıdır. Üyeler Gezegen Cazmo’nun münhasır bölümlerine erişebilecek ve sanal dünya para birimini kullanarak mal ve hizmet satın alabilecekler. Oyuncular bu parayı genel oyunlar kazanarak, görevleri tamamlayarak ve anketler yaparak kazanırlar.

Özellikler

Üyeler sanal kişilikleri olarak kullanılabilecek bir avatar oluştururlar. Bu avatar, bir üyenin istediği şekilde görünecek şekilde özelleştirilebilir – gözlük, saç, göz, cilt, giysi ve aksesuarların tümü kişiselleştirilebilir. Bu sanal dünyada düzgün bir şekilde hayatta kalmak için, oyuncular hayatları için para kazanmalıdır (Cazmo paraları olarak bilinir). Tüm oyuncular otomatik olarak aylık bir ödenek kazansalar da, alanla ilgili oyunlar oynayarak ve görevleri başarıyla tamamlayarak ekstra para alırlar. Oyuncular üye olduklarında, bir ev alırlar ve evcil hayvan sahibi olurlar. Üyeler sadece bir yumurta alır ve yumurtadan çıkmasını beklerler. Oyuncular uzay yolculuğu veya araba için bir uzay gemisi satın alma hakkını da kazanabilirler. Araç sahipleri otomatik olarak ehliyet alırlar. Oyuncular ayrıca bir cep telefonu alabilir ve diğer üyelere metin gönderebilir.

Oyuncular arasında, oyuncunun Planet Cazmo’ya ne kadar süredir üye olduğuna bağlı olarak bir hiyerarşi var. Her avatar kendisini yeni ya da deneyimli olarak tanımlayan bir rozet takıyor. Uzun zamandır Gezegen Cazmo ile birlikte olan milletvekilleri, büyükelçi olma fırsatına sahipler (büyük kardeş veya kız kardeş olarak hareket eden ve sohbet odalarında moderatörlere yardım eden kişiler). Diğer birçok MMORPG web sitesi gibi Planet Cazmo da diğer oyuncularla sohbet etmenize ve etkileşim kurmanıza olanak tanır. Arkadaş edinmek, mesaj göndermek ve sohbet odalarında sohbet etmek bu sanal dünyanın gücüdür. Gezegen Cazmo’nun eşsiz tarafı Cazmo konserleri. Bu konserler, sanatçının müziğinin gerçek bir kaydına ve ilgili avatarlara sahiptir. Üyeler konsere grup olarak katılır, müzik dinler ve müzisyenin avatarını sahnede izler.

Hangisi iyi

Planet Cazmo, esas olarak çevrimiçi arkadaş edinmek isteyen erkek ve kızların sevdiği sosyal bir web sitesidir. Oyuncular, süreç içerisinde birbirlerine saygı göstererek, doğru görgü kurallarına göre birbirleriyle iletişim kurmayı ve konuşmayı öğrenirler. Oyunlarda veya web sitesinde yetişkinlere uygun temalar yoktur. Şiddet, içme, sigara içme, uyuşturucu kullanımı, cinsiyet veya saldırgan bir dil yoktur.

Hangisi kötü

Cazmo Gezegeni bir sosyal salon dönemidir. Demografik aralıklardaki küçük çocuklar çok fazla ikiz olan sohbet odaları bulacak ve kendilerini yerinde hissetmeyecekler. Grafikleri ve oyunları beğenebilirler, ancak web sitesinin ana işlevi (sohbet) liglerinin dışındadır. Genç üyeler görmezden gelme, engelleme, zorbalık ve diğer zararlı eylemleri anlayamayabilir.

Tasarım ve grafikler iyi yapılmış olmasına rağmen, bazı yaşlı gençler onları biraz reşit olmayan olarak görebilirler. Çevrimiçi oyunlar, görevler ve anketler, web sitesine daha fazla çocuk çekenler gibi görünüyor. Bu web sitesinin eğitim değeri yoktur. Oyunlar teşvik edici değildir ve bir çocuğun büyümesi için iyi değildir.

Web güvenliği

Planet Cazmo’nun sohbet özelliği, uygun olmayan dil ve içerikten sorumlu olmalı ve bu da onu sohbet odalarını açmalıdır. Web sitesi, çocukların yalnızca önceden tanımlanmış ifadeleri, resimleri ve ifadeleri kullanabileceği güvenli bir sohbet modu sunar. Açık konuşma hala biraz zor; ancak sorun gidericilerle ilgilenen daha fazla moderatör yardımcı olacaktır. Büyükelçilerin problemlerle başa çıkabilmeleri için daha fazla güce sahip olmaları da yardımcı olacaktır. Ebeveynler, çocuklarının çevrimiçi etkinlikleri konusunda dikkatli olmalı ve uygunsuz mesajları ve durumları moderatörlere bildirmelidir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status