Canlı sohbet operatörlerinin etik ve görgü kuralları

Ana Sayfa / Canlı sohbet operatörlerinin etik ve görgü kuralları

Canlı sohbet operatörlerinin etik ve görgü kuralları

Turk Muhabbet     07-05-20     sohbet     Canlı sohbet operatörlerinin etik ve görgü kuralları     143 Defa Okundu

Canlı sohbet operatörlerinin etik ve görgü kuralları

Bir kişiye gerçek zamanlı yardım sunmak çok kritik ve önemli olabilir, çünkü müşteri veya müşteri sadece bu noktada yardım almakla kalmaz, aynı zamanda doğru davranırlarsa gerçek zamanlı sohbet temsilcisinin fırsatlarından ve yardımlarından da faydalanabilir. Tipik olarak, canlı müşteri ve gerçek zamanlı destek hizmetleri, şirketlerin temel bir hizmetten ziyade bir eklenti olarak gördükleri için nadiren yatırım yaptıkları alanlardır. Bununla birlikte, İnternet teknolojilerinin ve özellikle çevrimiçi doğrudan destek mekanizmalarının gelişiyle, çevrimiçi sohbet hizmetleri bir dizi dönüm noktasına ulaştı ve her alanda önemli müşterileri çekti.

Canlı sohbet hizmeti, bugün dünyadaki tüm büyük hizmetleri ve endüstrileri kapsamaktadır. Hem mevcut hem de potansiyel müşterilerinize müşteri hizmetleri ve teknik destek sağlamanın ekonomik, verimli, güvenilir, hızlı ve otomatik bir yoludur. Canlı sohbet servisi genellikle canlı sohbet operatörleri tarafından sağlanır. Ekipler halinde çalışırlar, genellikle aynı anda farklı fonksiyonel personel, amirler, yöneticiler ve yöneticilerle işbirliği yaparlar. Genellikle, bir konuşma farklı benzersiz sohbet operatörleri tarafından gerçekleştirilir, ancak son kullanıcı operatörlerin sohbetleri gerçekte nasıl ele aldığının iç mekanizmasını asla bilemez.

Diğer tüm gerçek zamanlı sohbet servislerinin ön koşulları ve standartları arasında, hizmetin basit ve çok temel bir etik yönü vardır. Bu, tüm operatörlerin etik, kibar ve sunulabilir olması gerektiği anlamına gelir Gerçek zamanlı sohbet servisi müşteriye. Etik bir sohbet operatörü için birçok kontrol olabilir, ancak en yaygın ve önemli olanlardan bazılarını tartışalım:

  • Konuksever bir kişiliği tanıtmalıdır: Sohbet operatörü (gerçek zamanlı karşılama), müşterinin zihninde sadece müşteriyi iyi karşılayamayacak, aynı zamanda sorularını ve sorularını dinleyebilecek ve eğlendirebilecek misafirperver bir kişi olarak kayıt yapmalıdır.
  • Müşteriyle konuşurken biraz hünerli davranmalıdırlar: Bununla genellikle bir etik kurallar veya görgü kurallarına uymayı kastediyoruz.
  • Kısa öfkeli veya başkalarını karmaşıklaştırabilecek bir kişi olmamalıdır: İdeal gerçek zamanlı sohbet operatörü, ruh halinizi ve duygularınızı kontrol eden çatışmasız bir kişiden oluşur. Sohbet operatörü, tüm durumların her zaman kazanmasını sağlamak için çalışmalıdır.
  • Dilbilgisi açısından doğru ve etkili İngilizce kelime dağarcığının uygun kullanımı: Belirsiz ifadeler ve argo asla canlı bir konuşmada kullanılmaz. Doğrudan konuşmanın çok resmi ve dilbilgisel olarak doğru olduğu düşünülmektedir, bu nedenle iyi bir operatör işlevsel olarak doğru ve modern ve kullanımı kolay İngilizce kelime dağarcığını kullanmalıdır.
  • Genel nezaket ve istihbarat gereklidir: İyi bir sohbet operatörünün durumu değerlendirmek ve müşterilerle uygun görüşmelere cevap vermek için kibar ve akıllı olması beklenir. Gerçek zamanlı olarak çalışırken ve konuşurken, operatör hızlı, verimli ve iş odaklı kararlar almak için kibar ve uyanık olmalıdır.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status