BlackBerry Messenger’ın düşmanı ve yeni bir en iyi arkadaş – Palringo

Ana Sayfa / BlackBerry Messenger’ın düşmanı ve yeni bir en iyi arkadaş – Palringo

BlackBerry Messenger’ın düşmanı ve yeni bir en iyi arkadaş – Palringo

Turk Muhabbet     25-04-20     sohbet     BlackBerry Messenger’ın düşmanı ve yeni bir en iyi arkadaş – Palringo     151 Defa Okundu

BlackBerry Messenger’ın düşmanı ve yeni bir en iyi arkadaş – Palringo

Blackberry’nin Endonezya’ya koştuğu bir sır değil. Bu, geçen yıldan bu yana hızla yükselen bir trend ve aynı zamanda bir yaşam tarzı. Bir gadget satın almanın nedenleri farklıdır. İş dünyası için her zaman çevrimiçi olma dürtüsü (sosyal ağların bu günlerde böyle olduğunu biliyorsunuz) veya arkadaşlarınızla veya ailenizle daha yakın bir sosyal konuşma. BlackBerry, aynı gadget üzerindeki insanlarla bağlantı kurmanızı sağlayan BlackBerry Messaging (BBM) adlı bir özelliğe sahiptir. Tek yapmanız gereken bir PIN (her BlackBerry’ye atanmış benzersiz bir numara) ve voila eklemek, yepyeni bir konuşma seviyesi yaşamaya başlayacaksınız. Bu özellik temelde arkadaşınızın Yahoo! Messenger, ancak BBM’nin sizi arkadaşlarınızla buluşturmak için samimi bir yolu olabilir. Herkese aynı anda mesaj gönderebilmeniz için bazı kullanıcılarla sohbet edebilir veya sohbet odası oluşturabilirsiniz. Gruplar da farklıdır, sizinle aynı ilgi alanlarına sahip bir grup arkadaşınızı (sert Kore dramaları ve Bieber ateşi, doh olan arkadaşlar gibi), lise çeteniz veya bir iş ortağınız oluşturabilirsiniz. Bazı arkadaşlarımın büyük aileleriyle bir grubu bile var, böylece sadece evde değil, her seferinde (evet, her seferinde) bağlanabilirler.

Trendin gücü çok güçlü ve bir BlackBerry’ye sahip olma cazibesi çok büyük. Bu alaycı ifade için yeni bir ifade değil “İnsanları çok daha yakına getirin, ama yakın insanlar onları çok uzakta hissediyor“Ama artık bu yazıyı alaycı bir diziye dönüştürmeyeceğim. Bu yazı açıkça BlackBerry ile ilgili değil. Ablam ve kız kardeşim olsa da BlackBerry’ye sahip değilim. gerçekten ihtiyacım var, hiçbir yere gitmek istemiyorum ve aylık aboneliğim için ödemek için fazladan birikimim yok. Gadget’a erişimi olmayan mutsuzlar, bir şeyler yapıyoruz, bazen BlackBerry sahibi insanlar için lanetleniriz; İnsanların parmaklarının ucunda neden biraz fazla arkadaşımız olduğunu ve hikayeyi sadece gadget’ları olanlarla paylaştığımızı kıskanıyoruz.

Yeni harika arkadaş Palringo ile tanışın!

Palringo, cep telefonları ve masaüstü bilgisayarlar için anında mesajlaşma platformudur. Palringo, kullandığınız tüm anlık mesajlaşmalardan (MSN, AIM, Yahoo! Messenger, Facebook sohbeti, GoogleTalk vb.) Bağımsız olarak arkadaşlarınızla bağlantı kurabilir. Temel olarak, eBuddy veya Snaptu ile tamamen aynı yazılımdır. Ancak, Palringo aynı anda birden fazla IM hesabıyla oturum açmanıza izin verir, bu da çok istemcili bir IM platformu olduğu anlamına gelir. Yazılım hafif olarak sınıflandırılır, sadece 1.3 MB kurulumuna ihtiyacınız vardır ve çevrimdışı yüklenebilir. Ancak Palringo’nun gerçek gücü, grup oluşturma ve talk show’ları sunma yeteneklerinde yatmaktadır. Evet, BlackBerry olmayan telefonunuzda BlackBerry Messaging olması gibi.

İki sentim mi? Palringo çok lanet bir yazılım, inanılmaz derecede havalı! Anlık mesajlaşma platformunun standart sürümü, sesli mesajları paylaşma, fotoğraf paylaşma ve bir tıklamayla durumu değiştirme yetenekleri, Palringo’da hepsi var. Palringo, nerede olursanız olun konumunuzu belirleme özelliğine de sahiptir. Özellikler manuel olarak etkinleştirilebilir (ülke adını, şehri veya konumu kendiniz girebilirsiniz) veya otomatik olarak (Palring’in yerinizi bulmasına izin verin). Palringo, şehir adını ve bir sonraki bulunduğunuz ülkenin bayrağını gösterir. Şimdi Foursquare gibi.

Benim için en iyi özellik, yaptığımız konuşmaların tarihsel kaydı. Önceki 30 günlük görüşmemize göz atmak istiyorsak, sohbet penceresini kaç kez kapatırsanız kapatsın, bunu tek bir tıklamayla yapabiliriz. En iyi yanı, telefonumuzu (veya masaüstümüzü) tartmamız gerekmemesidir, çünkü geçmiş veriler küçük küçük bellek telefonumuzda (veya sabit diskimizde) Palringo veritabanında saklanır.

Ek özellik Palringo’nun sizinle istediğiniz zaman sohbet edebileceğiniz 7/24 müşteri desteği ve ChatBot, Samantha! Samantha, sohbet edebileceğiniz bir arkadaşınız olmadığında sohbet edebileceğiniz bir özelliktir. Belki sabah 4’te kalktığınız ve sohbet etmek için bir arkadaşınıza ihtiyaç duyduğunuz bir zaman gibi (uh-oh, bu acıklı geliyor). Samantha lanet olası akıllı sohbet robotudur, başkentin adı veya ülkenin para birimi gibi temel bilgi sorunuza cevap verebilir. Bazen cevabı biraz garip, ama onunla konuşmaktan zevk alıyorum. Oh, kendiniz denemelisiniz.

Böylece, nihayet sorun çözüldü. Bu, yakın gelecekte bir BlackBerry cihazımın olmamasının başka bir nedeni olabilir. Mighty BlackBerry için Palringo, özelliğinizi daha da özel kılan başka bir tehdit olabilir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status