Beejive IM – cep telefonunuzda bir sosyal ağ

Ana Sayfa / Beejive IM – cep telefonunuzda bir sosyal ağ

Beejive IM – cep telefonunuzda bir sosyal ağ

Turk Muhabbet     27-04-20     sohbet     Beejive IM – cep telefonunuzda bir sosyal ağ     155 Defa Okundu

Beejive IM – cep telefonunuzda bir sosyal ağ

Mevcut sosyal ağ çılgınlığına katılmak için en zor yerlerden biri cep telefonu kullanmaktır. Bir cep telefonunda birden fazla sohbet servisi arasında geçiş yapmanın genellikle zor olduğu kanıtlanmıştır. Buna ek olarak, telefonunuzun anlık mesajlaşma uygulaması kapalıyken gelen sohbetlere erişmek zordu. Beejive IM bu sorunları çözen ve mobil üzerinden sohbete neredeyse sürekli erişim sağlayan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır.

2006’da Kaliforniya’da bir yazılım geliştirme şirketi olarak açılan Beejive (kovan gibi telaffuz edilir) ve Beejive IM ilk ürünüdür. Uygulama, benzer bir uygulama arka planda çalışırken gelen sohbetlere erişmenize izin vermediğinden, Iphone uygulama mağazasında yüksek bir popülerlik sağladı. Sürüm 3.0, Eylül 2008’de piyasaya sürüldü ve kullanıcılara gelen konuşmaları bildirmenin ayrılmaz bir parçası olan Push teknolojisi ile donatılmıştır. Bunu yapmak için Beejive, sohbet kullanıcılarına sohbetin devam ettiğini bildiren bir e-posta gönderir. Bu ek özellik o kadar kullanışlıdır ki, uygulama Sosyal Ağ kategorisinde 2008 En İyi Uygulama Ödülü’ne aday gösterildi.

Beejive IM AIM, Yahoo! Messenger, MSN Messenger ve Jabber gibi diğer birçok hizmet. Facebook yakın zamanda eklendi ve neredeyse tüm popüler sohbet sistemlerini hareket halindeyken kullanılabilir hale getirdi.

Çoğu yorumcu öncelikle Beejive IM hizmetini kapatma yeteneğine odaklanır ve yine de gelen sohbetlerden haberdar edilirsiniz. Diğer noktalar Uygulamanın kullanım kolaylığı ve daha kolay yazma için yatay yerleşim olasılığından sıkça bahsedilmektedir. Servis sağlayıcıyla bağlantı kesilirse, program yeniden başlatılır ve uygulamanın çalıştırılması pil ömrünü önemli ölçüde etkilemez. İleti dizilerinin kopyaları e-postayla bile gönderilebilir.

Beejive, potansiyel alıcılar tarafından gündeme getirilen bir fiyat sorununu ele aldı ve fiyatı 15 dolardan 10 dolara düşürdü. Bu, her konuşma için ek bir ücret alınmadığından, haberciler için daha sık bir anlaşma olabilir.

Mobil sohbet uygulamalarına erişmek isteyen tüketiciler için Beejive IM hem maliyet etkin hem de kullanımı kolaydır. Bu uygulama gibi pürüzsüz iletişim araçları, sosyal ağların modern yaşamın önemli ve kalıcı bir parçası haline getirilmesinde kesinlikle yararlı olacaktır.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status