Alıcılar, nerede alışveriş yaparsa yapsınlar iyi müşteri hizmeti bekliyorlar

Ana Sayfa / Alıcılar, nerede alışveriş yaparsa yapsınlar iyi müşteri hizmeti bekliyorlar

Alıcılar, nerede alışveriş yaparsa yapsınlar iyi müşteri hizmeti bekliyorlar

Turk Muhabbet     07-05-20     sohbet     Alıcılar, nerede alışveriş yaparsa yapsınlar iyi müşteri hizmeti bekliyorlar     145 Defa Okundu

Alıcılar, nerede alışveriş yaparsa yapsınlar iyi müşteri hizmeti bekliyorlar

Müşterilere yardımcı olmak için, tuğla ve harç mağazasında her zaman yüksek nitelikli müşteri hizmetleri uzmanlarından oluşan bir ekip vardır. Katalog müşterileri için iletişim merkezlerinde, müşteri sorularına etkin bir şekilde cevap verebilecek ve sipariş alabilecek yetenekli ve nitelikli temsilciler bulunmaktadır. Ancak, alışveriş yaparken web sitelerinde çevrimiçi müşterilerle onlara kim yardımcı olur? Sorularına cevap vermeyi ve endişelerini hafifletmeyi kolaylaştırıyor musunuz?

Canlı sohbet müşteri hizmetleri, müşteriye daha iyi bir çevrimiçi alışveriş deneyimi sunar ve tüm müşteri yaşam döngüsünün ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. İşletmelerin kesinlikle farklı sohbet platformlarında sertifikalı sohbet temsilcilerine sahip olmaları gerekmektedir. X ve Y nesilleri şu anda gerçek zamanlı web sohbetini tercih etmektedir. En son teknoloji ve insanların sorularına anında cevap alma arzusuyla birlikte, “Sohbet nerede olduğu” ifadesine dikkat çekiyor.

Web sitesi ziyaretçilerinin alışveriş sepetlerinden vazgeçmeleri daha olasıdır ve giderek daha fazla web sitesi ziyaretçisi web’de daha deneyimli hale geldikçe çevrimiçi karşılaştırmalar satın almak yaygınlaşabilir. En iyi fiyatı elde etmek için, bu karşılaştırılabilir alışveriş yapanların çevrimiçi olarak en iyi fiyat fırsatlarını arama olasılıkları% 84 daha yüksektir. Üçte ikiden fazlası alışveriş yapmadan önce alışverişe inanıyor. Müşteriler web’e yöneldikçe, mağazaları karşılaştırıp web’de daha iyi fırsatlar bulabilmelerini sağlayan daha fazla teknolojik bilgi kazanırlar. Yani terk edilmiş alışveriş sepetleri değerli olan web sitesi ziyaretçileri var.

Sohbet çözümlerinin kullanılması, eğitimli temsilcilerin web sitesindeki tüketici araştırmaları ve fiyatlandırma sorularına hızla cevap verebilmelerini ve hatta satışlarını kapatmalarına yardımcı olabilmelerini sağlar. Müşterilerinize hizmet verilmezse, bir rakip onlara bugünün rekabetçi ortamında hizmet edecektir. Bir müşteri web sitenizi karşılaştırma için terk ederse ve bir rakibin web sitesinde gerçek zamanlı sohbet mevcutsa, rakibin satış yapması daha olasıdır.

Statik ve proaktif

Şu anda web sitesi sohbet müşteri hizmetleri eklemeyi düşünürken işletmeler için iki ana seçenek vardır:

Reaktif veya Statik Sohbet: Bu sohbet formu, bir web sitesi ziyaretçisinin eğitimli ve nitelikli bir sohbet temsilcisiyle sohbet etmesini sağlayan üçüncü taraf bir araca bağlantı içerir. Bir şirket ile potansiyel bir müşteri arasında web tabanlı etkileşimli bir konuşma böyle başlar. Statik sohbet düğmeleri, önemli bir satın alma işleminin parçası olarak pazarlama, ürün veya müşteri hizmetleri sayfalarına yerleştirilebilir.

Proaktif sohbet: Proaktif sohbet, web sitesi ziyaretçilerine sohbet davetiyeleri göndermenizi sağlar. Bu davetiyeler iş kurallarına, anahtar kelime aramaları, devre dışı bırakma eylemleri, coğrafi konum vb. Gibi göz atma davranışlarına dayanabilir. Proaktif gerçek zamanlı sohbet müşteri hizmetleri de belirli davranışlara dayanabilir. Örneğin, bir web sitesinde, sundukları farklı dereceleri açıklayan proaktif sohbet etiketleri kullanan bir eğitim kurumu veya üniversite. Bir web sitesi ziyaretçisinin bu sayfada önceden belirlenmiş bir süre geçirdiğini varsayarsak, o dereceyi kazananlara başlangıç ​​maaş istatistiklerini içeren proaktif bir sohbet daveti gönderilir. İşletmeler bu tür “sıcak” olası satışları hedeflerse daha yüksek dönüşüm oranlarına ulaşabilir ve sohbet temsilcileri için çalışma maliyetini en üst düzeye çıkarabilir.

Kapsamlı bir yatırım getirisi (YG) analizi, işletme web siteniz için statik veya proaktif bir görüşmenin en iyi olup olmadığını belirlemenize yardımcı olabilir. Çevrimiçi sohbet müşteri hizmetlerini kullanırken, şirket ek ücrete tabidir. Statik bir konuşma başlatmak daha az başlangıç ​​maliyeti gerektirir, ancak yatırım analizi getirisi, statik bir konuşmaya yatırım yapmanın, başlamak için daha fazla yatırım gerektiren proaktif bir konuşmaya kıyasla daha az YG sağladığını gösterir.

Etkileşimli web sohbet müşteri hizmetleri için gerçek faydalar olsa da, ortaya çıkan ek maliyetler İnternet’in gerçek işlevini engeller, bu da tüketicilere bağımsız kararlar vermek için bilgi sağlamaktır. İşletmeler, etkileşimli sohbetin yararları, maliyetleri ve riskleri üzerine objektif bir değerlendirme yaptıktan sonra bilinçli bir karar verebilir.

Alışveriş sepetlerinden vazgeçen tüketicilerin izlenmesi belirli etik unsurları içerir ve doğru bir şekilde yapılması gerekir. Niyetler sadece müşteri hizmetleri olmalı, taciz değil. Tüm sorumluluk, müşteri sorularına sadık kalması ve Checkout sürecinde onlara tam yardım sağlaması için satış şirketine aittir.

İşletmeler canlı sohbet için kuralları ve en iyi uygulamaları etkin bir şekilde kullanarak potansiyel müşterilerinin ihtiyaçlarını öğrenirler. Müşteriler temsilcilerle doğrudan temas kurar ve sorularına hızlı yanıtlar alırlar. Müşteriler, temsilcilerle sohbet etmek istemedikleri takdirde, sohbet müşteri hizmetlerini doğrudan kendi takdirlerine bağlı olarak bırakmakta tamamen özgürdür. Bununla birlikte, iyi bir müşteri deneyimi sağlayan proaktif bir sohbet veya statik bir sohbet aracılığıyla yardım için günün 24 saati ajanlar mevcuttur.

Canlı sohbet müşteri hizmetleri, web müşterilerine etkili müşteri hizmeti sunmak isteyen birçok işletme için zorunlu bir araç haline geliyor. Teknoloji genişledikçe, büyüdükçe ve daha karmaşık hale geldikçe, web sohbeti yakında kullanımı kolay görüntülü sohbet haline gelebilir.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status