Akıllı telefonlar bilgisayarların yerini alıyor mu?

Ana Sayfa / Akıllı telefonlar bilgisayarların yerini alıyor mu?

Akıllı telefonlar bilgisayarların yerini alıyor mu?

Turk Muhabbet     15-05-20     sohbet     Akıllı telefonlar bilgisayarların yerini alıyor mu?     137 Defa Okundu

Akıllı telefonlar bilgisayarların yerini alıyor mu?

Çok uzun zaman önce ya da bilgisayarların nadir olduğu uzak bir galakside değildi. Çok az insan onları evlerinde ve özellikle yüksek fiyatlar ödeyenleri vardı. Bu, MicroSoft’un Windows’u ilk yayınladığı 1980’lerin ortalarında değişmeye başladı. Elbette, bilgisayarlar hala pahalıydı, ancak hem işletmelere hem de evlere sızmaya başladılar. 1990’ların ortalarına gelindiğinde, bilgisayar fiyatları düşüyordu ve oldukça yaygınlaşmaya başladı, ancak yine de evde sınırlı özelliklere sahiptiler. İnsanlar üzerlerinde oyun oynuyordu, bazıları mesaj panolarına katılıyordu, hatta bazıları America Online ve Compuserve gibi araçları kullanarak İnternet’e bağlanmaya başlamıştı. Her şey harikaydı ama dezavantajları vardı.

İlk olarak, Foster’ın daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olmak için pek bir şey yapmadılar ve onları ev dışında kullanamazsınız; onlar taşınmaz bilgi adalarıydı. Bugün, bildiğiniz gibi, Birleşik Devletler’deki insanların artık kendi bilgisayarları ve İnternet erişimi var. E-postalar ve belgeler gönderiyoruz, bloglar ve web siteleri oluşturuyoruz ve çevrimiçi olarak başkalarıyla sohbet ediyoruz. Bilgisayarların kendileri de mobil, kendi kendine çalışan monitörler ve bileşenler, genellikle dizüstü bilgisayar veya dizüstü bilgisayar olarak adlandırılan küçük bir pakette paketlenmiştir.

Komik olan şey, bilgisayarlar daha çok bir iletişim cihazı haline gelmesine rağmen, telefonların benzer ama çok zıt bir şekilde geliştiğidir. Muhtemelen hatırlayacağınız gibi, sadece uzun zaman önce telefonların hepsi çok yerel cihazlar değildi. Oldukça iyi belgelendiği için telefonların tarihine girmeyeceğim. Ancak, bilgisayarların kısa tarihi ile aynı zamanda, telefonlar kablosuzdan cep telefonlarına geçti ve şimdi akıllı hale geldi. Akıllı telefonlar temel olarak cebinize oturacak ve sizin için kapsamlı bir iletişim cihazı olacak şekilde tasarlanmış küçük bilgisayarlardır. E-posta mesajları gönderebilir, bloglara gönderebilir, web sitelerini okuyabilir, müzik dinleyebilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilir ve hatta daha önce bilgisayarların sorumluluğunda olan temel bilgisayar işlevlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bugünün akıllı telefonları, on yıl önce tam masaüstlerinden daha fazla işlem gücüne, hızına ve belleğine sahipler ve bu da onları tek başına bilgisayarlar yapıyor. Bilgisayarlardan daha ucuzdur ve nerede olursanız olun bağlantıda kalmanıza yardımcı olur ve hatta nereye gittiğinizi bulmanıza yardımcı olur!

Bugün, akıllı telefonlar uzaktayken bilgisayarımız gibi davranarak ve geri döndüğümüzde senkronize ederek bilgisayarları tamamlıyor. Bu telefonların bilgisayarlarımız olması ne kadar sürecek ve bugün bildiğimiz gibi bilgisayarları galakside çok uzun zaman önce kullanılan unutulmuş bir teknolojiye dönüştürecekler mi?

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status