4 Başlıca Mobil VoIP Arayanı

Ana Sayfa / 4 Başlıca Mobil VoIP Arayanı

4 Başlıca Mobil VoIP Arayanı

Turk Muhabbet     18-05-20     sohbet     4 Başlıca Mobil VoIP Arayanı     165 Defa Okundu

4 Başlıca Mobil VoIP Arayanı

Ana konuya geçmeden önce, öncelikle bir mobil arayanın, bir SIP arayanının veya bir mobil VoIP aracının ne olduğunu tam olarak anlıyoruz. Bunların hepsi, akıllı bir aygıta yüklenip kullanılabilen bir uygulamanın farklı adlarıdır. Bu uygulama akıllı bir cihazda VoIP (İnternet Protokolü üzerinden Ses) çağrıları yapmak için kullanılır. SIP sinyalini kullanır ve bir IP cihazı veya Softswitch ile eşlenebilir.

En çok tercih edilen yol, arama yapmak için bir cep telefonu kullanmaktır ve bu uygulama, kullanıcıların mobil cihazlarında sesli veya görüntülü arama veya anlık mesajlaşma yapmasına olanak tanır. Bu cep telefonu çevirici uygulaması arama uygulaması uygulamalarını ücretsiz yapar, bu da ana avantajıdır. Buna ek olarak, uluslararası çağrıları diğer geleneksel seçeneklere göre çok ucuz hale getirir.

Dört ana cep telefonu numarası türüne bakalım:

1. Temel mobil seçmenler

Bir mobil VoIP arayanın en temel sürümüdür ve kullanıcılarının yurtiçi ve uluslararası VoIP aramaları ile düşük hızlı aramalar yapmalarına izin verir. Çeşitli servis sağlayıcılar, kullanıcılarına kaliteli bir arama deneyimi sunmak için bu tür arayanları kullanır. Çok fazla gelişmiş özelliğe sahip olmayan basit bir kullanıcı arabirimi sunarak, bu tür çeviriciler, arama yapmak gibi birçok iyi özelliğe sahiptir; Kullanıcıların yalnızca bir kişi seçerek bir VoIP araması başlatmasına izin veren adres defteri entegrasyonu. Sıradan mobil çeviriciler çok popüler çünkü çok uygun maliyetli.

2. Gelişmiş mobil numaralar

Bu arayanlar kullanıcılarına sunmak için katma değerli özelliklere sahiptir. Tipik VoIP çağrılarına ek olarak, SMS ve anlık mesajlaşma da sunarlar. Dünyanın her yerinde insanlar mesajlaşma aracıyla bağlantıda kalıyorlar ve Gelişmiş Mobil Çeviriciler daha hızlı iletişim seçenekleri sunarak bu eğilimi teşvik ediyorlar. Kullanıcı arayüzü ile modaya uygun ve daha sezgisel. Bu mobil çeviriciler, adres defterlerini entegre etmenin yanı sıra birçok özelliğe sahiptir.

• NAT (Ağ Adres Çevirisi) kilometre

• Arama kayıtları

• Bakiye transferi

• IVR mesajı

• Ve bircok digerleri

3. Hibrit mobil seçmenler

Arama kartı arayanlar olarak da bilinen hibrit VoIP arayanlar, VoIP arama ve arama kartları kavramını birleştirmiştir. Arama kartlarının kullanımını basitleştirir ve insanların kendi takdirine bağlı olarak iki iletişim kanalı arasında geçiş yapmalarına izin verir. Bu yüzden insanlar İnternet bağlantısı olmadan ön ödemeli aramalar bile yapabilir. Bir İnternet bağlantısı mevcut olduğunda, karma çevirici araması başlatmak için bir VoIP abone hesabına geçirilir. Bu tür arayanların en iyi yanı, kullanıcıların uzun PIN’lerini ve erişim numaralarını hatırlamaları gerekmemesidir, çünkü arayan bunu kendisi yapar. Seçmen, bir arama kartı hesabından arama başlatmak için gerekli kimlik bilgilerini ekler.

4. UC mobil seçmenler

Adından da anlaşılacağı gibi, bunlar bir şirketin çalışma ortamında daha popüler ve yararlı olan UC destekli arayanlardır. Şirket çalışanları cihazlarına bir UC arayanı indirebilir ve şirketlerinin iletişim ağına bağlanabilirler. Dosya aktarımı, mesajlaşma, grup sohbeti, faks, video ve sesli konferans ve daha fazlası gibi bazı harika UC özelliklerini kolayca kullanabilirler.

Buna ek olarak, cep telefonu seçmenleri, arama yapmak için yalnızca bilgisayarları veya diğer VoIP cihazlarını kullanma konusundaki geleneksel VoIP sınırlamasının ötesine geçer. Yeni nesil telefonlar Wi-Fi, 3G, 4G ve GPRS gibi belirli İnternet servislerine yerleşik olarak erişebildiğinden, insanların çok daha kolay ve ucuz bir şekilde VoIP aramaları yapmalarına izin veren bu, artık çok fazla karışıklığa sahip olmayan cep telefonlarında mümkün.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status