2018-2019’da şirketin gelişimi ve iş iletişimi trendleri

Ana Sayfa / 2018-2019’da şirketin gelişimi ve iş iletişimi trendleri

2018-2019’da şirketin gelişimi ve iş iletişimi trendleri

Turk Muhabbet     17-05-20     sohbet     2018-2019’da şirketin gelişimi ve iş iletişimi trendleri     134 Defa Okundu

2018-2019’da şirketin gelişimi ve iş iletişimi trendleri

İletişim işin temelidir. Müşterileri, ortakları, çalışanları – hem yerel hem de uzaktan – ve iş ortaklarının temas kurduğu diğer birçok şirketi kapsayan 7/24 en önemli unsurlardan biri. modern dünyanın çalışma biçimine katkıda bulunur. Sadece müşterilerinizle veya müşteri tabanınızla iletişim kurmakla kalmaz, aynı zamanda etkin bir uzak ekibi destekler. İşbirliği, şirketlerin operasyonlarını genişletmelerini, yeni fonksiyonel şubeler açmasını, yeni müşteri demografik özelliklerini tanıtmasını ve dünya çapında operasyonlarını genişletmesini sağlayacak.

Birkaç yıl önce, IP telefonun piyasaya sürülmesi, iş iletişimlerinde büyük bir atılım olarak görülüyordu. Günümüzde teknoloji o kadar ilerledi ki, yüz binlerce kilometre uzaklıktaki insanlar aynı odada oturuyormuş gibi hissedebiliyorlar. SD-WAN, Tümleşik İletişim, vb. Dahil olmak üzere bir hizmet olarak yazılımda (SaaS) büyük bir büyüme olmuştur ve bu artmaktadır. Geçmişte telefon cevaplama ve çağrı alma olsaydı, o zaman mevcut teknoloji, arkasında bile, muazzam bir şekilde değişti. İş iletişimi, diğer tüm alanlarda olduğu gibi, giderek daha fazla kuruluş müşteriler, tedarikçiler, ortaklar ve çalışanlarla konuşmak için İnternet müşterisi haline geldiğinden, büyük bir dönüşüm geçirdi.

Güncel trendleri takip etmek güncel kalmak için her zaman önemli olmuştur. Teknoloji hızla ilerledikçe, şirketlerin ve profesyonellerin rekabet avantajlarını korumak için hazırlık yapmaları gerekir. Yıldan yıla, yeni ve daha iyi teknolojiler sürekli olarak tanıtılıyor gibi görünüyor. Her yeni teknoloji, her zamankinden daha verimli iletişim kurmanızı sağlar.

Değişen bir küresel pazarda ve çalışma alanında alakalı olmak isteyen markalara ve çalışanlara hangi kurumsal ve ticari iletişim eğilimlerinin fayda sağlaması muhtemeldir? İletişimcilerin yeni kitlelere ulaşmalarını, müşteri hizmetleri seviyelerini iyileştirmelerini ve yeni nesil çalışanlar ve meslektaşları ile etkili iletişim kurmalarını sağlayacak teknolojiler ve eğilimler nelerdir?

Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Sanal Gerçeklik (VR): Şirketler, yüksek vasıflı adaylara bir organizasyonda çalışmanın nasıl hissettirdiğine dair gerçek bir tat vermek için AR deneyimini kullanabilirler. Veya bir şirketin ürününün veya işinin yeni yönlerini keşfetmek için müşterileri yeni hedeflere taşımak için VR’yi kullanabilirler. Şimdi ve gelecekte, bu iki teknolojinin önemi kesinlikle artacaktır. Oyun ya da yeni deneyimler yaratmakla sınırlı değiller. AR ve VR, birçok iş uygulamasında geçersiz araçlar olarak kullanılabilir. Örneğin, inşa halindeki veya planlanan bir tesisin veya uzak bir tesisin potansiyel müşterileri için sanal bir 3D tur düzenlenebilir. Üretim ve kalite güvence sürecinin her adımından geçebilirler. Ve bunlar hiçbir şekilde AR ve VR için mümkün olan tek olasılık değildir, Hayal gücü kral, cennet sınırdır.

Canlı video: Tüketiciler bağlantıyı ve marka özgünlüğünü ister. Bugünlerde bir markaya sadık kalmak için görmeniz, hissetmeniz ve inanmanız gerekiyor. Canlı video akışı teknolojisinin yükselişi, işletmelerin insanlara ne istediklerini bilmesini sağlıyor. Araştırmalar, Facebook Live videolarının diğer içeriklerden daha sık ve daha uzun süre görüntülendiğini gösteriyor. Canlı akışa ve 360 ​​° videolara geçmek ve bu videoları geliştirmek yalnızca bu müşteri bağlantısının büyümesini artıracaktır.

WebRTC Web tabanlı gerçek zamanlı iletişim (WebRTC), bire bir görüşme veya video konferansı başlatmanıza ve başka bir yazılım, özel eklenti, modül veya eşlik eden program yüklemenize gerek kalmadan bir web tarayıcısında işbirliği yapmanıza olanak tanıyan çığır açan bir kavramdır. Kullanıcılara uzaktan iletişim kurmak için ihtiyaç duydukları her şeyi desteklemek için inanılmaz derecede basit ve çalışmayan bir araç sağlar: sohbet, ekran paylaşımı, içerik paylaşımı, ses ve video.

Sosyal ağlar: tam bir yenilik olmamasına rağmen, yenilik ve gelişmiş işlevsellik onları güncel trendler haline getiriyor. Örneğin, intranetler, görüntülü arama için giderek daha fazla destek sağlayarak, birden fazla sohbet odasının bağlanmasına ve içerik alışverişi özelliklerinin geliştirilmesine olanak tanımaktadır – bunların hepsi temel iletişim kalitesinden ödün vermeden.

Yapay Zeka (AI): Siri gibi AI tabanlı asistanlar, kullanıcıların sesli isteklerine dayanmaktadır. Bir sohbet botu prensibi üzerinde çalışırlar ve tarayıcılarda arama yaparlar ve mobil cihazın işlevleri dahilinde çeşitli işlemleri uygularlar. Yapay zeka tabanlı yazılım çözümleri gittikçe daha yeni bir seviyeye ulaşmakta ve oldukça karmaşık görevleri yerine getirebilmektedir. 2017 yılında, makine öğrenimi ve sanal sinir ağlarına dayanan başarılı mobil uygulamaların sayısı önemli ölçüde artmıştır. Gelecekte, bu tür uygulamalar giderek daha fazla uzaktan iletişim de dahil olmak üzere ticari amaçlar için kullanılacaktır. Kullanıcıların günümüzün gerçek çalışanlarının sorumluluklarını üstlenecek tam teşekküllü sanal asistanlar edinmesi muhtemeldir.

Barındırılan VoIP alımında artış: Bugün dünya çapında neredeyse bir milyar VoIP kullanıcısı var. Geçmişin sabit telefon bağlantıları hızla kaybolacaktır. Günümüzün iş dünyasında VoIP, daha fazla esneklik, gelişmiş kontrol ve daha fazla ölçeklenebilirlik gibi birçok avantaj sunar. Telekomünikasyonun dijitalleştirilmesi, şirketlerin buluttaki altyapıyı barındırmasına ve sürdürmesine olanak tanır. VoIP kullanıcılarının sayısı katlanarak artabilir. Bu, özellikle maliyetleri yönetmek, esnekliği artırmak ve iletişim sistemlerinin daha iyi yönetilmesini sağlamak için etkili bir yol haline gelen barındırılan VoIP kullanan şirketler için geçerlidir. Maliyet tasarrufu ve daha az bakım sunar Barındırılan VoIP, gelecekte popüler bir trend haline geliyor.

Artan mobilite Bugünün işgücü her zamankinden daha hareketli. Giderek daha fazla işçi esnek çalışma koşulları talep ediyor. Şirketin bakış açısından işgücü hareketliliği üretkenliğin ana itici gücüdür. Bu, şirketlerin coğrafi kısıtlamalar olmaksızın yetenek aramasını sağlar. Bazı çalışmalar, mobil veya telekomünikasyon şirketlerinin 2020 yılına kadar ABD iş gücünün% 75’ini oluşturacağını öne sürüyor. Mobil VoIP’in modern dijital kültürden kaynaklanması sürpriz değildir. Akıllı telefonlar, mobil ve kişisel bilgisayarlar “ofis tabanlı” iş modelinden “web tabanlı” modeline geçişte çok önemli bir rol oynamaktadır. Konumdan bağımsız olarak üretkenliği sağlayacak araçlara ihtiyaç duyulması, şirketlerin çalışanlarının herhangi bir yerde kişisel ekipmanlarla çalışabilmesini sağlamasını gerektirir.

Sorunsuz iletişim ve işbirliği araçlarına duyulan ihtiyaç: Bulut bilişimin yükselişi modern iletişimin ana eğilimlerinden ve itici güçlerinden biri haline gelmiştir. Web tabanlı uygulamalar, kurumsal bilgi işlem için yeni standarttır ve çalışanların birlikte çalışmasını kolaylaştırır – nerede olursa olsun aynı projelerde iyi çalışır. İşyerinde iletişimi kolaylaştırmak için platformlara ek olarak, hem ofiste hem de uzaktan daha iyi işbirliğini desteklemeye ihtiyaç vardır. Bunu sağlamak için gittikçe daha fazla şirket kesintisiz iletişim sağlayan daha yeni web tabanlı uygulamalara yöneliyor. Bu nedenle VoIP ve ilgili araçlar gittikçe artan temel iş süreçlerine entegre edilmektedir. Örneğin, Office 365 İş artık Skype ile tam entegrasyon sunuyor.

BYOD stratejisinin desteklenmesi: IP telefonculuk sürecinin uygulanmasındaki önemli eksikliklerden biri, çalışanların veya iletişim alan diğer kişilerin onlarla iletişim kurmasına izin vermemesidir. Bunu giderek artan bir mobil dünyada ele almak için, önde gelen ağ ekipmanı satıcıları IP telefonlarını kullanıcıların sahip oldukları mobil cihazlarla entegre etmeyi teklif ediyor. Bu, telefon defterinin otomatik olarak kullanıcının akıllı telefonuna, aramalara ve iş e-postalarına aktarılmasına olanak tanır. Bu entegrasyon, örneğin farklı zaman dilimlerinde faaliyet gösteren şubeleri olan ticari kuruluşlar için uygundur ve gereklidir. Bu tescilli cihaz teknolojisine dayalı ağlar, şirketlerin çalışanların uzaktan çalışmasına izin vermek yerine daha az ofis kiralamasına ve kişisel kullanıcı ekipmanını desteklemesine olanak tanır.

İnsan kaynaklarının entegrasyonu ve basitleştirilmesi: İş uygulamaları arasında sorunsuz entegrasyon, şirketin koordinasyon ve işbirliği ihtiyaçlarını kolaylaştırır. Bu, mobil cihazlarda sohbet, sohbet, metin ve konferansa izin veren uygulamaları yüklemek için bulut tabanlı özellikleri bilgisayarlarla entegre etmeyi içerebilir. Teknolojideki ilerlemeler kullanıcıların mobil araçları basitleştirmesine ve birden fazla iletişim platformunu düzene koymasına olanak tanır. Gelecekte, dijital çalışma alanları yalnızca daha karmaşık hale gelecek ve çalışma alanı esnekliğine ve tele-çalışma fırsatlarına daha fazla odaklanacaktır. Bulut tabanlı araçların, verileri entegre etmek ve iletişimi kolaylaştırmak için web tabanlı işbirliği uygulamaları ile birleşik iletişim ile birleşimi bir arada. Bu, gelecekteki üretkenliği sağlayacak ve daha iyi ekip çalışmasını teşvik edecektir.

Görsel iletişimin daha iyi kullanımı: İnsanlar gerçekleri “görebildiğinde” öğrenir ve daha iyisini yaparlar. Şirket liderleri, görsel iletişimin gelecekte iş başarısı için araçlardan biri olması gerektiğini anlıyor. İster bir anlaşma imzalayın, coğrafi sınırları ve kültürel farklılıkları reddedin, ister geniş kapsamlı ekip üyeleriyle konferanslar düzenleyin, şirketlerin daha görsel bir moda geçmesi gerekiyor. Bu, konferansların daha uzun seyahat sürelerine gerek kalmadan yapılmasını sağlar ve yüksek seyahat ve konaklama masraflarını ortadan kaldırır. Ayrıca, bir müşteri, bir müşteri veya çalışan olsun, gösterimleri ve gerçekleri daha hızlı ve daha iyi bir şekilde geri yüklemenizi sağlar.

Gelişmiş VoIP güvenliği ve siber güvenlik maliyetleri: 2017, siber saldırılarla ilgili birçok başlık haberi gördü. Şirketlerin ve bireylerin kişisel bilgileri çalındı, yok edildi veya fidye için saklandı. İşletme sahipleri, hedef grubun sadece şirketler olmadığını anlamalıdır. Nationwides’in üçüncü yıllık işletme sahibi anketi, siber saldırı kurbanlarının% 20’sinden fazlasının en az 50.000 dolar harcadığını ve saldırının iyileşmesinin altı aydan fazla sürdüğünü buldu. Gartner (NYSE: IT), siber güvenlik harcamalarının 2018’de 93 milyar dolara çıkacağını ve önümüzdeki 5 yıl içinde istikrarlı bir şekilde artacağını tahmin ediyor. Güvenlik, verilerin dünyada en çok aranan mal olduğu dijital veri çağında büyük bir zorluk olmaya devam etmektedir. VoIP’e geçiş, benzersiz bir güvenlik sorunudur. Sonuçta, İnternet tabanlı iletişimin kırılması geleneksel sabit hat konuşmalarından daha kolaydır. Kuruluşlar, veri şifreleme ve gece gündüz izleme dahil olmak üzere barındırılan VoIP sağlayıcıları için ek güvenlik önlemleri sağlamalıdır.

Ancak bu iş iletişimi eğilimleri, bir çalışan, potansiyel çalışan, iş arayan veya karar verici olarak sizin için ne ifade ediyor? Bu, bu eğilimlerin arkasındaki teknolojileri bilmeniz ve uzmanlaşmanız gerektiği anlamına gelir. Bulut tabanlı bir aracın, gelecekteki kuruluşunuzun henüz kullanılmadığında iletişim kurmasını nasıl kolaylaştırabileceğini öğrenin. Herhangi bir cihazla verimli çalıştığınızdan emin olun. Kullanılabilir araçların birden fazla iş için en iyi şekilde nasıl kullanılabileceğini düşünün – sohbet masasına götürün. Karar verici olarak, ofisinizin kişisel ve sanal toplantılar için oda ayırdığına karar verdiğinizden ve çalışan olarak birlikte olmak için teknoloji ve yönergeleri kullandığınızdan emin olun. WebRTC’yi nasıl kullanacağınızı ve henüz yoksa kuruluşunuza getirmeyi öğrenin, böylece çalışanlar gerçek zamanlı olarak daha kolay iletişim kurabilir. Birlikte çalışabilir iletişim teknolojilerini nasıl bulacağınızı ve uç noktaları diğer cihazlara ve hizmetlere nasıl bağlayacağınızı öğrenin. Bu iş iletişimi trendlerinin istihdam edilebilirliğinizi, esnekliğinizi ve üretkenliğinizi nasıl etkilediğini düşünün ve nasıl uyum sağlayıp nasıl uyum sağlayacağınızı planlayın.

Etiketler:

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


DMCA.com Protection Status